شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126095 | |

مصدومیت 40 نفر در زلزله کرمانشاه؛ کرمانشاه| زلزله 5.9 ریشتری تازه آباد کرمانشاه را لرزاند. در پی واقعه رخ داده فردی فوت نشده است اما متاسفانه تا به حال 40 نفر مصدوم و تعدادی از واحدهای مسکونی تخریب شده‌اند.

 مصدومیت 40 نفر در زلزله کرمانشاه؛ کرمانشاه| زلزله 5.9 ریشتری تازه آباد کرمانشاه را لرزاند. در پی واقعه رخ داده فردی فوت نشده است اما متاسفانه تا به حال 40 نفر مصدوم و تعدادی از واحدهای مسکونی تخریب شده‌اند. استاندار کرمانشاه با اشاره به زلزله 5.9 ریشتری شهر تازه‌آباد، گفت: همه دستگاه‌ها در آماده باش هستند و همه‌چیز تحت کنترل است.  هوشنگ بازوند اظهار کرد: در حال حاضر در راه مناطق زلزله زده هستیم و طبق گزارش رسیده این زلزله تاکنون 40مصدوم داشته که عمدتا سرپایی مداوا شده‌اند.

 شرکت پتروشیمی شازند میزبان دوره آموزشی کارشناسان محیط زیست؛ اراک| دوره آموزشی با عنوان «نحوه پایش آلاینده‌های خروجی دودکش‌ها مطابق با آخرین روش‌های استاندارد موجود» با حضور خانم انصاری مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست کشور، میرزایی مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان مرکزی و کارشناسان محیط زیست، روسای ادارات نظارت و پایش و روسای ادارات آزمایشگاه‌های محیط زیست سراسر کشور به میزبانی شرکت پتروشیمی شازند در محل سالن کنفرانس مجتمع برگزار شد.  در ابتدای این جلسه میرزایی هدف از برگزاری این دوره آموزشی را هم‌افزایی بیشتر و آشنایی با نحوه پایش آلاینده‌های خروجی دودکش‌ها مطابق با آخرین روش‌های استاندارد موجود عنوان کرد.

 پوشش ۱۰۰ درصدی تلفن ثابت و همراه در شهرهای استان مرکزی؛ اراک| مدیر تجاری و امور مشترکان مخابرات استان مرکزی گفت: یکی از معضلات دستگاه‌های خدماتی بحث لاوصولی مشترکان بوده هرچند محدودیتی در ارائه خدمات ایجاد نکرده ولی وصول به موقع سبب بهبود خدمات می‌شود. علیرضا فرهادی در مراسم قرعه‌کشی مرحله چهارم وصول مطالبات تلفن همراه استان مرکزی، بااشاره بر ضرورت همکاری مشترکین در پرداخت مطالبات اداره مخابرات اظهارداشت: با توجه به تغییرات تکنولوژی صنعت مخابرات و آی‌تی هر پنج سال یک‌بار شاهد تغییراتی در ساختار تکنولوژی صنعت مخابرات هستیم بنابراین برای تامین و تجهیزات جدید نیازمند سرمایه‌گذاری سنگینی هستیم و این مهم جز با وصول مطالبات به موقع مشترکین امکان پذیر نخواهد بود.

 ضرورت اصلاح الگوی مصرف آب خانگی؛  اصفهان| مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در نشستی که با مدیران ارشد شهرستان اردستان پیرامون تغییر سبک زندگی با رویکرد صرف بهینه داشتند گفت: هم‌اکنون مصرف سرانه آب در اصفهان 154 لیتر در شبانه روز است در حالی که استاندارد جهانی آن 110 لیتر در شبانه‌روز است پس می‌طلبد با تغییر سبک زندگی، آب را درست مصرف کنیم.  هاشم امینی با اشاره به اقداماتی که در راستای مدیریت مصرف در دستور کار قرار گرفت اعلام کرد: در یازده سال گذشته با اقداماتی که در زمینه مدیریت مصرف اعمال گردید سرانه مصرف از 189 لیتر در شبانه روز به 154 لیتر در سال 96 کاهش یافت.  او اعلام کرد: بیش از یک دهه از وقوع خشکسالی در کشور می‌گذرد به‌طوریکه هم‌اکنون درمرحله تنش آبی قرار داریم که در آن منابع آبی موجود برای تامین آب یک شهر، شهرستان یا روستا کمتر از آب مورد نیاز در اوج مصرف است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران