شماره امروز: ۵۴۷

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره):

| کدخبر: 125917 | |

«ساخت نزدیک به دویست مرکز بهداشتی را نیز از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) هدف‌گذاری کردیم که 154 مورد یا در حال اتمام است یا تمام شده و مابقی نیز تا آخر سال جاری به پایان می‌رسد.»

گروه بنگاه‌ها|

«ساخت نزدیک به دویست مرکز بهداشتی را نیز از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) هدف‌گذاری کردیم که 154 مورد یا در حال اتمام است یا تمام شده و مابقی نیز تا آخر سال جاری به پایان می‌رسد.» مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با استفاده از این عبارات با اشاره به اینکه در سال گذشته، هزینه 70000 نسخه بیماران سرطانی را پرداخت کردیم، افزود: همچنین 500 هزار بیمار مناطق محروم را با بیمه تکمیلی درمان کردیم.

بیمارستان 96 تختخوابی بنیاد برکت در قرچک ورامین، روز پنج‌شنبه 28 تیر ماه با حضور مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) افتتاح و به عنوان هدیه مقام معظم رهبری آماده خدمت‌رسانی به مردم شریف این منطقه شد.

محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از بیمارستان 96 تختخوابی برکت شهید ستاری قرچک با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دشت ورامین گفت: مردم این منطقه حق زیادی گردن ما و انقلاب دارند. وی با گرامیداشت یاد فرمانده شهید نیروی هوایی ارتش افزود: از سپهبد شهید ستاری یاد می‌کنیم که از شهدای خاص نظام اسلامی است.

مخبر ادامه داد: نمی‌شود از کنار نام شهدا به راحتی گذشت. ما چرا خیلی وقت ‌ها دلمان برای دوران دفاع مقدس تنگ می‌شود؟ آیا برای پاره پاره شدن رزمندگان دلمان تنگ می‌شود؟ اینها که همه‌اش غم و ناراحتی است. آنچه باعث دلتنگی ما می‌شود، آن صمیمیت‌ها، یکرنگی‌ها، ازخودگذشتی‌ها و خود ندیدن‌هاست. او تصریح کرد: اکسیر و درمان درد فعلی ما هم همین است. در حال حاضر در جنگی بدتر از آن دوران قرار داریم. اگر این مشخصات حاکم شود، درد مردم را فراموش نمی‌کنیم.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) افزود: دکتر هاشمی بسیاری از این ویژگی‌ها را داراست. قبل از آنکه وی وزیر بهداشت بشود، ما به عنوان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در بخش درمان جز بخش کوچک دارویی، هیچ حضوری نداشتیم.

مخبر تصریح کرد: ماموریت اصلی ما توانمندسازی مناطق محروم است. در چند سال گذشته، با 45 هزار میلیارد تومان از منابع مختلف اعم از فاینانس یا کمک‌های دولتی یا منابع داخلی ستاد، 400 هزار شغل ایجاد کردیم.

او با بیان اینکه هم پول مال مردم است هم مدیریت به مردم تعلق دارد، گفت: روز گذشته طی نامه‌یی به رییس‌جمهور اعلام کردم که حاضریم با هر جریان حقیقی و حقوقی همکاری داشته باشیم.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) یادآور شد: با همکاری دکتر هاشمی بود که به جایی رسیدیم که از ده بیمارستانی که قرار بود بنیاد برکت بسازد، هفت دستگاه آن ساخته و تحویل شد و تا آخر سال دو بیمارستان دیگر را می‌سازیم و به وزارت بهداشت تحویل می‌دهیم.

مخبر تاکید کرد: ساخت یک بیمارستان سرطانی را در دست ساخت داریم؛ ضمن اینکه احداث یک بیمارستان دیگر را هم امروز کلنگ‌زنی کردیم و ساخت یک بیمارستان دیگر را در زاهدان کلنگ خواهیم زد.

وی خاطرنشان کرد: ساخت نزدیک به 200مرکز بهداشتی را نیز از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) هدف‌گذاری کردیم که 154 مورد یا در حال اتمام است یا تمام شده و مابقی نیز تا آخر سال جاری به پایان می‌رسد.

مخبر با اشاره به اینکه در سال گذشته هزینه 70 هزار نسخه بیماران سرطانی را پرداخت کردیم، افزود: همچنین 500 هزار بیمار مناطق محروم را با بیمه تکمیلی درمان کردیم.

وی با اشاره به فعالیت ساخت دارو در بنیاد برکت گفت: با این اقدامات هم جلوی بخشی از واردات داروهای‌های تِک را می‌گیریم هم قیمت تمام شده دارو را پایین می‌آوریم.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در پایان اظهار کرد: بیمارستان برکت شهید ستاری قرچک ورامین در زیربنایی به مساحت 8300 مترمربع و با تامین اعتبار 122 میلیارد ریال تکمیل شده، هفتمین بیمارستانی است که طی انعقاد تفاهمنامه سال 1394 میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر مشارکت ستاد در ساخت و تکمیل 10 پروژه بیمارستانی در مناطق محروم کشور ساخته و امروز افتتاح آن انجام شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران