شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125756 | |

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: شهرداری‌های استان مرکزی سهم نیم درصد‌ اعتبارات به کتابخانه‌ها را پرداخت می‌کنند.

مرکزی|

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: شهرداری‌های استان مرکزی سهم نیم درصد‌ اعتبارات به کتابخانه‌ها را پرداخت می‌کنند.

حجت‌الاسلام عباس دانشی ظهر دیروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه در کتابخانه‌های سراسر استان مرکزی 50 هزار نفر عضو داریم، اظهار داشت: طبق قانون نیم درصد از درآمد شهرداری‌ها به کتابخانه‌های عمومی اختصاص پیدا می‌کند، در بسیاری از نقاط دنیا کتابخانه‌ها توسط شهرداری‌ها اداره می‌شوند، در کشور هم شهرداری‌ها معین کتابخانه‌ها هستند و قانون‌گذار مکلف کرده است که شهرداری‌ها از سرجمع اعتبارات خود نیم درصد کسر کنند و به کتابخانه‌های عمومی بپردازند، روند همکاری در استان مرکزی بسیار خوب است. او افزود: شهرداری‌ها نیم درصد از اعتبارات خود را پرداخت می‌کنند و به همین سبب در روند بهسازی و شاداب‌سازی کتابخانه‌ها فعالیت خوبی داریم، با دریافت این نیم درصد توانسته‌ایم امکانات لازم را تهیه و فضای جذاب و مناسب برای اهل مطالعه ایجاد کنیم و این روند، روند خوبی است، کتابخانه‌هایی که مشکل دارند حتما فضای آنها بهسازی می‌شود، کتابخانه شماره 1 که بهسازی شده است به زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی تصریح کرد: در جشنواره کتابخوانی رضوی هم امکان شرکت فردی و هم گروهی وجود دارد و چنانچه والدین یک خانواده در گروه سنی جوان و بزرگسال شرکت کنند، سایر اعضای خانواده هم می‌توانند در بخش‌های دیگر شرکت کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران