شماره امروز: ۵۴۷

به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با افتتاح بیمارستان برکت انجام شد

| کدخبر: 125753 | |

بیمارستان 96 تخت‌خوابی بنیاد برکت در قرچک ورامین، روز پنج‌شنبه 28 تیر ماه با حضور مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) افتتاح و به عنوان هدیه مقام معظم رهبری آماده خدمت‌رسانی به مردم شریف این منطقه خواهد شد.

بیمارستان 96 تخت‌خوابی بنیاد برکت در قرچک ورامین، روز پنج‌شنبه 28 تیر ماه با حضور مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) افتتاح و به عنوان هدیه مقام معظم رهبری آماده خدمت‌رسانی به مردم شریف این منطقه خواهد شد.

مدیرعامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با بیان این خبر و با اشاره به تفاهمنامه منعقد شده در سال 1394 میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر مشارکت ستاد در ساخت و تکمیل 10 پروژه بیمارستانی در مناطق محروم کشور، اظهار داشت: مجموع ظرفیت این 10 بیمارستان 1393 تخت است که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای ساخت، تکمیل و به‌بهره‌برداری رسیدن آنها 1182 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته است. این بیمارستان‌ها در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته کشور قرار دارند و عملیات احداث آنها به علت کمبود منابع و اعتبارات برای سال‌ها نیمه‌تمام و متوقف مانده بود که به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بخش اعظم آنها به سرعت تکمیل و به بهره‌برداری رسیده‌اند.

سعید جعفری ادامه داد: بیمارستان برکت شهید ستاری قرچک ورامین که روز پنج‌شنبه با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره‌برداری می‌رسد، هفتمین بیمارستان بنیاد برکت در کشور است که در زیربنایی به مساحت 8300 مترمربع و با تامین اعتبار 122 میلیارد ریالی از سوی این بنیاد تکمیل شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت توضیح داد: کلنگ ساخت این بیمارستان در سال 1390 به زمین زده شده بود و تا سال 1394 فقط 12 درصد پیشرفت فیزیکی داشت که توانستیم با مشارکت بنیاد آن را در زمان کوتاهی به پایان برسانیم. این بیمارستان در 4 طبقه بنا شده و دارای 4 اتاق عمل و بخش‌های تخصصی داخلی، جراحی، زنان و زایمان و کودکان و نوزادان است.

جعفری تاکید کرد: با احداث این بیمارستان ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم ارجمند شهرستان قرچک، سریع‌تر و با کیفیت بهتری انجام خواهد شد و مردم این منطقه دیگر مجبور نخواهند بود برای درمان به شهرهای مجاور مراجعه کنند.

او بیمارستان‌های برکت شهرهای میانه در استان آذربایجان شرقی، مینودشت در استان گلستان، درگز در استان خراسان رضوی، گرمسار در استان سمنان، فردوس در استان خراسان جنوبی و بانه در استان کردستان را به عنوان

6 بیمارستان بنیاد برکت برشمرد که تا به امروز در سطح کشور به بهره‌برداری رسیده‌اند و عنوان کرد: با افتتاح بیمارستان 96 تخت‌خوابی قرچک، هفتمین پروژه بیمارستانی برکت هم به بهره‌برداری خواهد رسید. این در حالی است که خوش‌بختانه بیمارستان‌ برکت شهر بهار در استان همدان هم آماده افتتاح شده است. وی افزود: بیمارستان‌های برکت شهرهای نی‌ریز در استان فارس و دزفول در استان خوزستان نیز به ترتیب در بهمن 97 و اواسط سال 98 تکمیل و شروع به ارائه خدمات به مردم خواهند کرد.

مدیرعامل بنیاد برکت در خصوص ادامه روند ساخت بیمارستان در مناطق محروم توسط این بنیاد تصریح کرد: سیاست راهبردی و اصلی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در ارتباط با ماموریت‌های بنیاد برکت، موضوع اشتغال و توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم و روستاها است و تنها 20 درصد ظرفیت بنیاد برکت معطوف به طرح‌های زیربنایی است که این روند تداوم خواهد داشت. وی افزود: حضور بنیاد برکت به عنوان بازوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در بحث محرومیت‌زدایی از مناطق دورافتاده و روستایی مانند گذشته، هم در حوزه‌های اشتغال‌زایی و مشارکت‌ با کارآفرینان و توانمندسازی اقتصادی و هم در بخش عمرانی و زیربنایی ادامه خواهد داشت.

جعفری اجرا و راه‌اندازی پروژه‌ها‌ی عمرانی را نیز در راستای سیاست‌های اشتغال‌زایی این بنیاد ارزیابی کرد و یادآور شد: با افتتاح یک طرح عمرانی، مانند پروژه بیمارستان 96 تخت‌خوابی برکت در شهرستان قرچک، برای تعداد زیادی از اقشار مختلف مردم اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران