شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125669 | |

رییس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران گفت: کشور بزرگ ایران یکی از اعضای سازمان ملل متحد است که در تاسیس این سازمان جهانی نقش و مشارکت موثر داشته است.

رییس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران گفت: کشور بزرگ ایران یکی از اعضای سازمان ملل متحد است که در تاسیس این سازمان جهانی نقش و مشارکت موثر داشته است.  به گزارش مهر، ماریا دوتسنکو در حاشیه ایین افتتاح نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی ایران در فرهنگسرای آیینه اراک، اظهار داشت: ایران نقش بسیار بزرگ و مهمی در تاسیس و همکاری با سازمان ملل متحد دارد و تصاویر تاریخی که در این نمایشگاه مشاهده می‌شود و از منابع وزارت خارجه و خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران است، بیانگر نقش ایران در سازمان ملل متحد است، در حقیقت ایران به عنوان یکی اعضای موثر در تاسیس سازمان ملل متحد در دنیا مطرح است. رییس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران افزود: نکته مهم که باید به آن اشاره کنم اینکه حسن روحانی رییس‌جمهور ایران در سازمان ملل طرحی را پیشنهاد داد مبنی بر «جهانی بدون خشونت» که این طرح تصویب نامه سازمان ملل را دریافت کرد.

وی ادامه داد: مهم‌تر اینکه در سال‌های ۲۰۱۳، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ دبیرکل سازمان ملل از این تصویب‌نامه هم حمایت کرد. همچنین طی سال‌های اخیر 7 دبیرکل از ۹ دبیرکل سازمان ملل از کشور ایران در زمان‌های مختلف بازدید کرده‌اند و این نشان‌دهنده نقش موثر ایران در سازمان ملل است. همچنین ایران برای سه سال متولی آینده به عنوان عضو در شورای اقتصاد سازمان ملل پذیرفته شده است.

دوتسنکو خاطرنشان کرد: این رخداد یعنی برپایی نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی قرار است در کل استان‌های کشور اجرا شود و استان مرکزی چهارمین استان است که این رخداد در آن اتفاق افتاده است. این نمایشگاه در استان‌های فارس، لرستان و بوشهر برگزار شده و هم‌اکنون در استان مرکزی و شهر اراک در حال برگزاری است.

رییس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران بیان داشت: از حمایت‌های استانداری مرکزی و سایر مسوولان و دستگاه‌های مربوطه در برگزاری این نمایشگاه قدردانی می‌کنیم.

گفتنی است در این نمایشگاه بیش از ۷۰عکس به نمایش گذاشته شده و تا پایان تیرماه ماه جاری صبح و عصر پذیرای بازدیدکنندگان است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران