شماره امروز: ۵۴۷

6 بیمارستان بنیاد برکت در کشور به بهره‌برداری رسید

| کدخبر: 125512 | |

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در ساخت و تکمیل 10 بیمارستان با مجموع 1200 تخت در مناطق محروم 10 استان کشور مشارکت جدی دارد

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در ساخت و تکمیل 10 بیمارستان با مجموع 1200 تخت در مناطق محروم 10 استان کشور مشارکت جدی دارد که از این تعداد، 6 بیمارستان به بهره‌برداری رسیده و دو بیمارستان دیگر در شهرهای بهار استان همدان و قرچک ورامین نیز آماده افتتاح شده است.

بنا به گزارش دریافتی از معاونت عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، براساس تفاهمنامه منعقد شده در سال 1394 میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این ستاد ساخت و تکمیل 10 پروژه بیمارستانی بعضا نیمه‌تمام را در مناطق محروم کشور برعهده گرفته است. تا به امروز 6 پروژه ازجمله بیمارستان 90 تختخوابی بانه در استان کردستان، به بهره‌برداری رسیده است. این بیمارستان که کلنگ ساخت آن سال 1387 به زمین زده شده بود و به علت کمبود منابع مالی تنها با 32درصد پیشرفت فیزیکی متوقف مانده بود، به همت و مشارکت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و تخصیص 94میلیارد ریال اعتبار از سوی این بنیاد به‌تازگی به بهره‌برداری رسیده است.

بیمارستان 90 تختخوابی بانه که در زمینی به مساحت 49 هزار مترمربع و زیربنای 8600 مترمربع احداث شده، شامل بخش‌های کودکان، داخلی، جراحی، زنان و زایمان، اتاق عمل، آی‌سی‌یو، آزمایشگاه، رادیولوژی و... است.

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تا به امروز در ساخت، تکمیل و بهره‌برداری از 6 بیمارستان در شهرهای میانه در استان آذربایجان‌شرقی، مینودشت در استان گلستان، درگز در استان خراسان‌رضوی، گرمسار در استان سمنان، فردوس در استان خراسان‌جنوبی و بانه در استان کردستان مشارکت جدی داشته و دو بیمارستان دیگر در شهرهای بهار در استان همدان و قرچک ورامین در استان تهران نیز آماده افتتاح است. همچنین پروژه‌های بیمارستان‌های نی‌ریز در استان فارس و دزفول در استان خوزستان نیز به ترتیب با 60 و 25درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

بنیاد برکت تاکنون 585 طرح توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی، ساخت مدارس و مساجد برکت، مسکن محرومان، بیمارستان و مراکز بهداشت و درمان، امور زیربنایی و همچنین ارائه خدمات بیمه‌ای، حمایت از ایتام، بیماران صعب‌العلاج و اعطای وام قرض‌الحسنه را با اعتباری بالغ بر 5 هزار و 587 میلیارد ریال در استان کردستان در دست اجرا دارد، که بخش زیادی از آنها به انجام رسیده است. لازم به توضیح است، با افتتاح هر یک از این پروژه‌ها، زمینه اشتغال برای تعدادی از متقاضیان کار فراهم می‌شود که در راستای سیاست‌های اصولی اشتغال‌زایی و ایجاد کسب و کار بنیاد برکت است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران