شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125442 | |

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات در بخش کشت ارگانیک و تکثیر گیاهان دارویی و فرآوری آنها از سوی «سامانه کارا» در حال پرداخت به بهره‌برداران است که می‌تواند

آذربایجان غربی|

 مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات در بخش کشت ارگانیک و تکثیر گیاهان دارویی و فرآوری آنها از سوی «سامانه کارا» در حال پرداخت به بهره‌برداران است که می‌تواند نقش مهمی در اشتغال و توسعه این بخش داشته باشد.

به گزارش ایرنا، حسین زینلی عصر پنج‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: در صورت استقبال بهره‌برداران و تولید‌کنندگان 2هزار میلیارد ریال تسهیلات اضافی نیز برای ایجاد اشتغال در این حوزه تخصیص می‌یابد. توسعه زنجیره‌های تولید در کشت گیاهان دارویی و تقویت ذخایر ژنتیکی از برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش و ارتقای سلامت جامعه و کاهش هزینه‌های درمان است. زینلی، واردات گیاهان دارویی در سال گذشته به ارزش 150میلیون دلار و اسانس به ارزش 92 میلیون دلار را یادآوری کرد و گفت: با توسعه کشت گیاهان دارویی افزون بر صرفه‌جویی در مصرف آب، واردات این بخش نیز کاهش می‌یابد. او با اشاره به قطب‌بندی فعالیت‌های تحقیقاتی در حوزه کشاورزی و یکپارچگی در انجام تحقیقات افزود: قطب‌بندی بر حسب استعدادها از امسال در کشور اجرا می‌شود و محققان در قطب‌های خود و در حوزه‌های مشخص فعالیت می‌کنند که این کار به تقویت مناطق فعال در تولید و استعدادهای خاص منجر می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران