شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125193 | |

شهردار اصفهان گفت: زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشور در اصفهان به ویژه در زمینه ساخت هتل و تبدیل خانه‌های تاریخی به مسافرخانه یا رستوران فراهم شده است.

اصفهان|

شهردار اصفهان گفت: زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشور در اصفهان به ویژه در زمینه ساخت هتل و تبدیل خانه‌های تاریخی به مسافرخانه یا رستوران فراهم شده است. به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌یی شهرداری اصفهان، قدرت‌الله نوروزی در گفت‌وگو با شبکه جهانی جام‌جم و برنامه تلویزیونی «باهمستان» اظهار کرد: اصفهان شهری تاریخی، فرهنگی، هنری، صنعتی و دانشگاهی با میراث کهن و مظهر تمام زیبایی‌هاست که مکاتب مختلف شهرسازی، معماری، شعر و... را در خود جای داده است.

وی با بیان اینکه اصفهان در حال حاضر با ۱۴ شهر در کشورهای مختلف خواهرخوانده است که البته تعداد آنها در حال افزایش است، ادامه داد: اصفهان شهری است که بسیاری از نقاط آن را می‌توان با شهر پاریس مقایسه کرد. شهردار اصفهان با اشاره به پروژه پیاده راه‌سازی چهارباغ اظهار کرد: تا کمتر از سه ماه آینده تمام طول مسیر چهارباغ به پیاده‌راه تبدیل می‌شود، همچنین بر اساس یک طرح مصوب در آینده از پل تاریخی سی و سه پل، میدان امام حسین (ع) تا خیابان سپه و میدان امام خمینی(ره) به محور پیاده و یک گذر فرهنگی تبدیل خواهد شد تا گردشگران در یک شهر موزه زیبا قدم بزنند. نوروزی گفت: طی سال‌های اخیر چندین مرتبه جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در اصفهان و یک دوره نیز به میزبانی شهر همدان برگزار شد، اما طی مذاکراتی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مقرر شد اصفهان برای همیشه و به صورت دایم میزبان برگزاری این جشنواره باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران