شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125127 | |

مازندران سیدعباس موسوی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از انتخاب دانشگاه علوم پزشکی مازندران به عنوان ۱۰دانشگاه برتر در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد و اظهار کرد:

مازندران   سیدعباس موسوی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از انتخاب دانشگاه علوم پزشکی مازندران به عنوان ۱۰دانشگاه برتر در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد و اظهار کرد: به گزارش پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ۱۸۲دانشگاه کشور در این ارزیابی حضور داشتند و تحت ۲۶شاخص رتبه‌بندی شدند. به گزارش تعادل در مازندران، موسوی با اشاره به اینکه در رتبه داخلی رتبه نهم را کسب کردیم، اضافه کرد: این موفقیت، پتانسیل بالای دانشگاه و پیشرو بودن در فعالیت‌ها را نشان می‌دهد. رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در گذشته رقیب اصلی کشورمان در گزارش‌های پایگاه استنادی علوم جهان اسلام دانشگاه‌های ترکیه و مصر بودند، خاطرنشان کرد: مصر را سال‌ها پیش

پشت‌سر گذاشتیم و هم‌اکنون با پشت سر گذاشتن ترکیه توانستیم جزو دانشگاه‌های برتر جهان اسلام قرار بگیریم. موسوی یادآور شد: متاسفانه دانشگاه‌های موجود در استان‌ها تجمیع نیستند و ظرفیت‌هایشان جداگانه بررسی می‌شود درحالی که ظرفیت‌های دانشگاهی در کشورهای دیگر به صورت تجمیع است. او از تعامل دانشگاه علوم پزشکی مازندران با دانشگاه‌های فرانسه و روسیه خبر داد و افزود: هیات‌هایی به کشورهای مذکور اعزام کردیم و درصدد انعقاد تفاهمنامه هستیم تا اقدامات مشترکی را انجام دهیم. رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: در تلاش هستیم تیپ دانشگاه را از تیپ دو به یک ارتقا دهیم و در این زمینه اقداماتی را انجام دادیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران