شماره امروز: ۵۴۷

در جلسه بررسی و پیگیری اقدامات اشتغال‌زایی و زیربنایی بنیاد برکت عنوان شد

| کدخبر: 125040 | |

نماینده جهرم در مجلس دهم و رییس کمیسیون عمران مجلس تمرکز بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بر بحث ایجاد اشتغال را مهم ارزیابی کرد و گفت:

نماینده جهرم در مجلس دهم و رییس کمیسیون عمران مجلس تمرکز بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بر بحث ایجاد اشتغال را مهم ارزیابی کرد و گفت: رویکرد اصلی و فراگیر فعالیت‌های بنیاد برکت محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی، مشارکت و سرمایه‌گذاری در طرح‌های تولیدی و توانمندسازی اقتصادی در مناطق محروم و کمتر توسعه‌ یافته است و این موضوع جای تقدیر و خوشحالی دارد.

محمدرضا رضایی که در جلسه بررسی و پیگیری اقدامات اشتغال‌زایی و زیربنایی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در شهرستان جهرم سخن می‌گفت، افزود: در کشور ما خلأ اشتغال وجود دارد و فراهم کردن شرایط اشتغال و ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت به‌خصوص در مناطق محروم روستایی توسط نهادهایی چون بنیاد برکت همراه با حمایت و پشتیبانی و آموزشی که از متقاضیان شغل دارند، می‌تواند در بهبود وضعیت معیشت مردم بسیار تاثیرگذار باشد و زمینه ماندگاری آنها را در این مناطق مهیا کند. در واقع، رویکرد جدید فعالیت‌های بنیاد برکت تولید، اشتغال، ماندگاری و عدم مهاجرت از روستاها به شهرها را به همراه دارد.

نماینده جهرم در مجلس، بنیاد برکت را نهادی جهادی و قابل اعتماد و اطمینان ذکر کرد و اظهار داشت: در حال حاضر، پروژه‌های نیمه‌کاره زیادی در کشور داریم که عمرشان به 20 سال می‌رسد و فرآیند ساخت‌شان آن‌قدر طولانی شده که دیگر توجیه فنی و اقتصادی ندارند. خوش‌بختانه اجرای پروژه‌هایی که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)

 از طریق بنیاد برکت متولی آن است، علاوه بر برخورداری از استانداردهای لازم، سرعت مناسبی دارند و غالبا در زمان مقرر به بهره‌برداری می‌رسند.

به گفته رییس کمیسیون عمران مجلس، بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به نوعی یاور دولت است که در حوزه‌های اشتغال‌زایی و عمرانی فعالیت‌ می‌کند.

مدیرعامل بنیاد برکت نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه بنیاد برکت بنابر سیاست‌های مبتنی بر اقتصاد مقاومتی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ورود جدی به حوزه اشتغال‌زایی داشته است، تصریح کرد: با وجودی که تصور می‌شود بنیاد برکت بیشتر در کار عمرانی فعالیت دارد، اما فلسفه وجودی و رویکرد اصلی آن، اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم و روستایی است و در حال حاضر 75درصد فعالیت‌های ما معطوف به مشارکت در حوزه اشتغال و مابقی به پروژه‌های عمرانی اختصاص دارد. سعید جعفری تاکید کرد: به‌طور جدی پیگیر تعهداتی هستیم که در حوزه اشتغال‌زایی و مشارکت‌های اقتصادی و در حوزه عمران، احیا و آبادانی در شهر جهرم داشته‌ایم و در جلسه امروز این پروژه‌ها بررسی و زمان بهره‌برداری‌شان مشخص و تعیین شد. بر این اساس، مدارس برکت تعهد شده تا پایان بهمن 97، خانه‌های بهداشت تا 3 ماه آینده و مساجد برکت تا مهر 97 به بهره‌برداری خواهند رسید. مدیرعامل بنیاد برکت افزود: در جلسه دیروز در حوزه اشتغال‌زایی در شهرستان جهرم پیشنهادهای خوبی ازجمله در زمینه تولید و فرآوری گیاهان دارویی گلخانه‌یی ارائه شد که در قالب طرح‌های توانمندسازی اقتصادی اجتماع‌محور بنیاد برکت قابل سرمایه‌گذاری و اجراست.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران