شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124712 | |

خوزستان | مدیرعامل آب و برق خوزستان با اشاره به شکستگی خط انتقال آب غدیر به آبادان و خرمشهر در روزهای اخیر گفت: با تلاش‌هایی که به صورت شبانه‌روزی انجام شد،

خوزستان | مدیرعامل آب و برق خوزستان با اشاره به شکستگی خط انتقال آب غدیر به آبادان و خرمشهر در روزهای اخیر گفت: با تلاش‌هایی که به صورت شبانه‌روزی انجام شد، خط لوله غدیر ترمیم و در حال حاضر انتقال آب به آبادان و خرمشهر از طریق لوله مذکور ازسر گرفته شده است.

محمدرضا شمسایی در گفت‌وگو با ایسنا با رد مجدد شایعه صادرات آب به کشورهای عراق و کویت، تصریح کرد: ایران نه آبی به کشورهای همسایه صادر می‌کند، نه قصدی در این رابطه دارد. هیچ قراردادی در این زمینه با کشورهای همسایه منعقد نشده است و در مجموعه تاسیسات موجود، امکان اینکه شکستگی‌هایی رخ دهد و از آن در شبکه‌های مجازی بهره‌برداری سوءاستفاده شود وجود دارد، بنابراین ضمن تکذیب هرگونه انتقال آب به خارج از کشور، صراحتا اعلام می‌کنیم که چنین چیزی واقعیت ندارد.

او با اشاره به اینکه احداث بند مارد در نقطه انتهایی بستر رودخانه کارون برای جلوگیری از تاثیر مد دریا، یکی از اقدامات موثری است که سازمان آب و برق خوزستان از چند ماه قبل آغاز و در هفته گذشته به اتمام رساند، ادامه داد: باتوجه به اینکه بخشی از مد دریا پشت این بند محبوس مانده، از چند روز قبل برای تخلیه آن از طریق ایستگاه پمپاژ مارد اقدام کرده‌ایم که با تخلیه تدریجی آن شاهد کاهش EC و شوری آب هستیم و همچنان هم این روند ادامه خواهد داشت.

او ادامه داد: با پیگیری‌هایی که در حال انجام است، برداشت‌های بالادست توسط شرکت‌های نیشکر و کشت‌های شلتوک در پایین‌دست کارون کنترل شده و در حال پایش است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران