شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124645 | |

مدیرکل ایرانیان خارج از کشور گفت: در شرایط کنونی بازگشت دانشجویان و سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم اروپا، آسیا و کشورهای عربی آغاز شده که باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

قزوین|

مدیرکل ایرانیان خارج از کشور گفت: در شرایط کنونی بازگشت دانشجویان و سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم اروپا، آسیا و کشورهای عربی آغاز شده که باید از این ظرفیت استفاده کنیم. به گزارش مهر، علی‌اصغر محمدی دیروز در دیدار با استاندار قزوین گفت: با داشتن ۱۳نمایندگی در خارج از کشور، ۸ رایزن فرهنگی و

۵ رایزن علمی می‌توانیم با برنامه‌ریزی از ظرفیت‌های ایرانیان خارج از کشور به خوبی استفاده کنیم. مدیرکل ایرانیان خارج از کشور تصریح کرد: تاکنون موج مهاجرت در قبل از انقلاب، بعد از آن، دوران جنگ تحمیلی و شرایط تحریم را تجربه کرده‌ایم و موج مهاجرت به امریکا و کانادا بیشتر از سایر کشورها بوده است. هر چند با پدیده مهاجرت خانوادگی و دانشجویی هم روبه‌رو هستیم اما خوشبختانه شاهد بازگشت قابل توجه ایرانیان خارج از کشور به ویژه دانشجویان هستیم که باید از شرایط به خوبی استقبال کنیم. او اضافه کرد: هنوز بانک اطلاعاتی جامع و مدونی از ایرانیان خارج از کشور نداریم و باید در این زمینه اقدام کنیم تا اطلاعات مناسبی از نخبگان، سرمایه‌گذاران و چهره‌های علمی و فرهنگی ایرانی مقیم خارج از کشور داشته باشیم. محمدی یادآور شد: از قزوین هم چهره‌های خوبی در خارج هستند که در صورت شناسایی و تعامل با آنها می‌توانیم از ظرفیت اقتصادی و علمی آنها در توسعه استان کمک بگیریم. مدیرکل ایرانیان خارج از کشور اضافه کرد: درحال حاضر حدود ۵ تا ۶ میلیون نفر ایرانی در کشورهای اروپایی، آسیایی و عربی زندگی می‌کنند ولی آمار دقیق پس از تشکیل بانک اطلاعاتی مشخص می‌شود. ۶۰۰ هزار نفر از ایرانیان در کشورهای عربی زندگی می‌کنند و موج بازگشت از این کشورها نیز آغاز شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران