شماره امروز: ۵۴۷

معاون فناوری شرکت ملی پست:

| کدخبر: 124479 | |

معاون فناوری شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران گفت: پروژه اقتصاد مقاومتی سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور (سیماک) تاکنون در 21 استان راه‌اندازی شده است.

معاون فناوری شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران گفت: پروژه اقتصاد مقاومتی سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور (سیماک) تاکنون در 21 استان راه‌اندازی شده است.

به گزارش ایرنا کاظم میرزایی دیروز در مراسم افتتاح پروژه سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور (سیماک) در خراسان‌جنوبی افزود: این طرح دانش‌بنیان جزو پروژه‌های اولویت‌دار ستاد اقتصاد مقاومتی است که سال 95 به وزارت ارتباطات ابلاغ شد. او ادامه داد: این پروژه 2 بخش اصلی دارد؛ یک بخش مدیریت نشانه‌یی مکان محور (جی نف) و بخش دیگر استعلام‌های میان دستگاهی با نام (سیماک) است، فرآیند این دو بخش مجزاست و از طریق کدپستی با یکدیگر ارتباط پیدا می‌کند.

معاون فناوری شرکت ملی پست جمهوری اسلامی، هدف از بخش مدیریت نشانه‌یی مکان محور را تولید یک آدرس استاندارد عنوان کرد و افزود: این آدرس روی نقشه‌ها در اختیار تمام ارگان‌های خدمات‌رسان دولتی و خصوصی قرار گیرد. میرزایی ضمن تاکید بر برگزاری کارگروه جی‌نف (سامانه یکپارچه نشانی املاک) در خراسان جنوبی گفت:

28 دستگاه می‌توانند از این آدرس استاندارد برای ارائه خدمات به مردم استفاده کنند. او با بیان اینکه پروژه مذکور سال گذشته در شهرستان‌های بیرجند و قاین شروع شده است، افزود: شهرداران این دو شهر نقشه‌ها را در اختیار پست قرار دادند و بهره‌برداری از آدرس استاندارد در حال اجراست. میرزایی ادامه داد: در سال 97 هم برای شهرهایی که نقشه پارسل‌بندی را ارایه دهند این بخش از پروژه انجام می‌شود.

 در پروژه سیماک هیچ سیستم کاغذی وجود ندارد

معاون فناوری شرکت ملی پست جمهوری اسلامی در خصوص بخش دوم پروژه نیز گفت: سیماک به عنوان سیستم یکپارچه مدیریت املاک کشور

28 دستگاه مکان محور که در حوزه ملک فعالیت دارند را به هم متصل می‌کند.

او آموزش را از فرآیندهای ابتدایی اجرای این بخش عنوان کرد و افزود: در قالب اجرای این سیستم پرونده ملک برای سازمان‌ها یک‌بار تشکیل می‌شود و امکان استفاده آن برای مردم از طریق دفاتر پیشخوان یا مراکز ICT روستایی فراهم می‌شود. میرزایی با تاکید بر اینکه در سیماک هیچ سیستم کاغذی وجود ندارد، ادامه داد: در نهایت یک برگ واحد تعریف شده و در دفتر تحویل مشترک می‌شود.

او کاهش زمان پاسخگویی، اعمال نشدن سلیقه در ارائه خدمت، جلوگیری از زمین‌خواری و حذف امضاهای طلایی را از مزیت‌های اجرای این پروژه برشمرد و گفت: حاصل شدن نتایج مثبت از این طرح نیازمند همکاری سازمان‌های مرتبط با بحث املاک است. معاون فناوری شرکت ملی پست با اشاره به شروع آموزش‌های فاز اول در شهرستان بیرجند اظهار داشت: در فازهای بعدی نیز سایر شهرستان‌ها هدف اجرا قرار می‌گیرند. او تاکید کرد: پس از پیاده‌سازی پروژه، لینک شدن دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این سیستم اجباری می‌شود و خارج از این سامانه مجوزی صادر نخواهد شد. وی از هزینه‌کرد 500میلیون تومان برای تجهیز کارگاه آموزشی در پست خراسان جنوبی خبر داد و افزود: این هزینه‌ها توسط وزارت ارتباطات انجام شده ولی پس از اتمام این آموزش‌ها برای شرکت پست استان ماندگار می‌شود. میرزایی بر همکاری بنیاد مسکن در این پروژه تاکید کرد و گفت: برای مشخص شدن محدوده‌های قانونی روستاها نیازمند این همکاری هستیم. او با اشاره به اجرای پروژه سیماک در 21 استان افزود: برخی استان‌ها موفقیت‌های چشمگیری در اجرای این پروژه داشته‌اند که مازندران نمونه بارز این استان‌هاست.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران