شماره امروز: ۵۴۷

رییس سازمان بازرسی کل کشور در بازدید از ایران‌خودرو:

| کدخبر: 124149 | |

قاضی سراج در بازدید از خطوط تولید ایران‌خودرو اعلام کرد: موضوع احتکار برای ایران‌خودرو نبوده و برای سایر تولید‌کنندگان نیز بررسی‌هایی انجام شده که به‌زودی نتایج آن را اعلام می‌کنیم.

قاضی سراج در بازدید از خطوط تولید ایران‌خودرو اعلام کرد: موضوع احتکار برای ایران‌خودرو نبوده و برای سایر تولید‌کنندگان نیز بررسی‌هایی انجام شده که به‌زودی نتایج آن را اعلام می‌کنیم.

به گزارش «تعادل» به نقل از ایکو پرس، رییس سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه بازدید از خطوط تولید ایران‌خودرو گفت: از زمان التهاب بازار در دو بخش خودروهای داخلی و خارجی سازمان بازرسی حضور مستمر داشته و با ارتباط مستقیم با مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو درباره قیمت‌های حاشیه بازار تصمیماتی اتخاذ شد.

قاضی سراج با تاکید بر اینکه سودهای حاشیه بازار به جیب دلال می‌رود و نه خودروساز گفت: در این میان خودرو‌سازان با افزایش ظرفیت تولید برخی محصولات، برنامه‌های فروش متنوعی را اجرا کرده‌اند. همچنین باید دست دلالان و سودجویان را از بازار کوتاه کنیم.

او افزود: ما در بخش‌های مختلف وارد شدیم تا طبق فرمایشات مقام معظم رهبری هم از تولید داخل حمایت کنیم تا تولید داخل افزایش یابد و کارگران فعال باشند.

وی افزود: در روزهای اخیر قیمت بازار کاهش قابل‌توجهی داشته اما این موضوع کافی نیست. قاضی سراج با بیان اینکه خودرو وسیله امرار معاش به حساب می‌آید، گفت: کارگران جوان و توانمند ایران‌خودرو هم گفتند که در سه شیفت کار می‌کنند، از سویی دیگر سایت فروش ایران‌خودرو باز بوده و برنامه فروش اجرا می‌شود و این روند ادامه دارد. او افزود: با ایران‌خودرو توافق کردیم که خودروها را به دست مصرف‌کننده واقعی برسانند و عملکرد نمایندگی‌ها را هم کنترل کنند تا خودرو به دست عوامل برهم زننده تعادل بازار نرسد. رییس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد: حمایت از تولید داخل طبق فرمایشات مقام معظم رهبری برعهده همه است و اگر مشکلاتی هم وجود داشته باشد آمادگی داریم که به خودروسازان کمک کنیم تا شرایط هر روز بهتر شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو نیز در این بازدید با بیان اینکه تعداد تولید در سه ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل‌توجهی داشته، گفت: با همکاری کارگران خطوط تولید ظرفیت خودروهای پرطرفدار بازار را افزایش داده‌ایم.

هاشم یکه‌زارع افزود: ساز و کاری را در برنامه‌های فروش به کار گرفته‌ایم تا خودرو به دست مشتری واقعی برسد. وی ممنوعیت صلح خودروهای ثبت‌نامی و ثبت‌نام هر کد ملی یک دستگاه خودرو را از جمله این ساز و کارها برای حذف بازار سیاه دانست.

 معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو نیز از اجرای برنامه فروش براساس نیاز بازار خبر داد و گفت: در عید فطر برنامه فروش خودروهای پرفروش را اعلام کردیم و در اختیار بازار قرار داده‌ایم. همچنین برای جلوگیری از مراجعه مردم به بازار سیاه تمهیدات لازم را به کار گرفته‌ایم. او نظارت بر عملکرد نمایندگی‌های ایران‌خودرو را از دیگر برنامه‌های فروش خواند و گفت: از طریق سایت اینترنتی محصولات را به فروش می‌رسانیم و برخی مشتریان که دسترسی به سایت ندارند به نمایندگی مراجعه می‌کنند و نمایندگی موظف است طبق ظرفیت اقدام به ثبت‌نام کند.

وی تاکید کرد: نمایندگی حق دریافت وجه اضافه از مشتری را ندارد. خان‌کرمی گفت: قیمت محصولات مطابق با مصوبه‌های شورای رقابت است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران