شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123825 | |

خراسان‌رضوی دبیر انجمن قطعه‌سازان خراسان‌رضوی گفت: اگر شورای رقابت دست از سر خودروساز بردارد و بگذارد عرضه و تقاضا روند خود را ادامه دهد دست واسطه‌ها نیز کوتاه خواهد شد.

خراسان‌رضوی  دبیر انجمن قطعه‌سازان خراسان‌رضوی گفت: اگر شورای رقابت دست از سر خودروساز بردارد و بگذارد عرضه و تقاضا روند خود را ادامه دهد دست واسطه‌ها نیز کوتاه خواهد شد.

محمدرضا جواهری در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص شرایط فعلی بازار خودرو، اظهار کرد: عرضه و تقاضا همیشه در جامعه حاکم است، اگر یک خودروساز عنوان کند که سمند امروز 60 میلیون تومان کسی آن را خریداری نخواهد کرد اما اگر از قیمت آن کم شود مصرف‌کننده آن را خریداری خواهد کرد.

او ادامه داد: شورای رقابت کاری می‌کند که یک ماشینی که شرکت ایران‌خودرو آن را با 32میلیون تومان تولید می‌کند در بازار 42 میلیون تومان به دست مصرف‌کننده برسد، در این میان این 10 میلیون تومان مابه‌التفاوت نصیب واسطه‌ها می‌شود.

دبیر انجمن قطعه‌سازان خراسان‌رضوی افزود: صنف ما دچار یک گرفتاری شده و علاوه بر آن درگیر چک‌های برگشتی نیز شده، زیرا خودروساز به ما پولی نداده است.

جواهری عنوان کرد: شورای رقابت اگر دست از سر خودروساز بردارد و بگذارد خریدار قیمت کالا خود را تعیین کند دیگر دچار این آشفتگی نخواهیم بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران