شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123824 | |

کردستان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: اگر مصرف برق استان را مدیریت نکنیم 80 مگاوات خاموشی در استان خواهیم داشت.

کردستان  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: اگر مصرف برق استان را مدیریت نکنیم 80 مگاوات خاموشی در استان خواهیم داشت. هیوا لهونیان دیروز در سمینار آموزشی بهینه‌سازی مصرف انرژی در بخش اداری که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: امسال کشورمان به‌دلیل کمبود بارش‌های سال گذشته و کاهش آب ذخیره شده پشت سدها با شرایط خاصی روبه‌رو شده است.  او افزود: ماموریت و رسالت ما فعال کردن همه پتانسیل‌ها و ظرفیت‌هاست زیرا اگر به درستی این ظرفیت‌ها شناسایی شوند نه تنها خاموشی نداریم بلکه انرژی اضافی را هم خواهیم داشت.  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان به اهمیت بحث مطالعه، آموزش و آگاهی بخشی به مردم تاکید و عنوان کرد: هنوز طراحی‌ها و امکان‌سنجی ما در مراحل مقدماتی است و نیازسنجی‌ها به درستی صورت نمی‌گیرد.  او در ادامه با اشاره به اینکه براساس پیش‌بینی‌ها امسال 58 هزار مگاوات در کشور پیک مصرف برق است، تصریح کرد: به اعتقاد ما با نصف این میزان هم می‌شود کشور را اداره کرد.

لهونیان ادامه داد: 20 هزار مگاوات از این میزان فقط صرف سیستم‌های سرمایشی می‌شود که با این میزان برق، کشوری همچون عراق یا دو کشور از آسیای میانه اداره می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران