شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123670 | |

پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار جام جهانی، شیرینی جشن‌های عید سعید فطر را به کام مردم سراسر کشور در استان‌های مختلف دوچندان کرد.

 جشن سراسری از عیدانه فوتبالی‌ها؛ تهران  

پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار جام جهانی، شیرینی جشن‌های عید سعید فطر را به کام مردم سراسر کشور در استان‌های مختلف دوچندان کرد. به دنبال پیروزی غرورآفرین ملی‌پوشان فوتبال ایران در نخستین دیدار خود در رقابت‌های جام جهانی، اغلب شهرهای کشور غرق در جشن و پایکوبی این پیروزی با ارزش شد.  فوتبال دیدنی و شجاعانه جوانان غیرتمند و توانمند تیم ملی در برابر حریف قدرتمند مراکشی از قاره آفریقا، ارزش‌های حرفه‌یی نماینده کشور عزیزمان را در ورزشگاه شهر سن‌پترزبورگ روسیه را به رخ حریفان کشید.  پرچم زیبای کشورمان بر قامت و دست‌های جوانان خندان که همه جا را غرق شادی کرده‌اند، دوربین‌ها و رهگذران را به تماشا و ثبت این لحظه‌ها فرا می‌خواند. بسیاری از هموطنان با شور و علاقه بسیار زیاد بازی تیم ملی را در اماکن عمومی و سینماهایی که به همین منظور آماده شده بود، تماشا کردند و پس از ثبت پیروزی تیم ملی تا پاسی از شب به جشن و پایکوبی پرداختند.  برد شیرین یک بر صفر برابر تیم مراکش ارمغان نخستین بازی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2018، جمعه شب در شهر سن‌پترزبورگ روسیه کسب شد.

 اشتغال در مناطق روستایی کشور رونق می‌گیرد؛ اردبیل  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که امسال با اختصاص 120هزار میلیارد ریال تسهیلات، اشتغال در مناطق محروم و روستایی کشور رونق خواهد گرفت.  سید حمید کلانتری دیروز در حاشیه بازدید از چند تعاونی فعال شهرستان مشگین‌شهر افزود: فعال شدن تعاونی‌های روستایی امسال از اولویت‌های اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.  او گفت: 93هزار تعاونی اکنون در کشور وجود دارد که نقش مهمی در تولید، اشتغال و بهره‌وری ایفا می‌کنند.  کلانتری اظهار داشت: 155 تعاونی دانش‌بنیان نیز در کشور فعال است که باید مورد حمایت جدی قرار گرفته و ایده‌های خود را در زمینه تولید پایدار و اشتغال پیاده کنند.  او ادامه داد: 14بیمارستان هم در کشور به صورت تعاونی اداره می‌شود که این بیانگر ظرفیت‌های بالای بخش تعاون در رونق اقتصادی است.  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: در سفر به مشگین‌شهر قرار شد، امسال افزون بر سهم 200میلیارد ریالی از محل اعتبارهای اشتغال روستایی 100میلیارد ریال دیگر نیز به 5تعاونی مشکل‌دار این شهرستان پرداخت شود.

 خرید دام از مناطق آلوده؛ علل شیوع تب برفکی؛ ابهر  رییس دامپزشکی شهرستان ابهر گفت: یکی از علت‌های شیوع تب برفکی افرادی هستند که از استان‌های اطراف اقدام به خرید و توزیع دام آلوده می‌کنند.  امیرعلی کلانتری با اشاره به شیوع تب برفکی اظهار کرد: تب برفکی ممکن است در نقاط مختلف شیوع داشته باشد و منحصر به یک روستا یا یک دامداری نیست. برای کنترل این بیماری به محض اطلاع دامپزشکان در منطقه حاضر شده و اقدام به مایه‌کوبی و مبارزه با این بیماری کردند.  این مسوول عنوان کرد: جمعیت دام‌های سنگین اکثر مناطق روستایی و جمعیت گوسفندی روستاهای کانون بیماری و روستاهایی که گزارشی از وجود بیماری ارائه شده، توسط دامپزشکی تا شعاع 3 کیلومتری واکسیناسیون و مایه‌کوبی انجام شده است.

 توسعه مشاغل خانگی عاملی برای توسعه شهرستان‌هاست؛ سنندج  رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان بیجار گفت: توسعه صنایع‌دستی و مشاغل خانگی در کنار سایر بخش‌های دیگر می‌تواند از عامل‌های توسعه هر شهرستان باشد.  ابراهیم الیاسوند گفت: حوزه صنایع‌دستی شهرستان بیجار تا قبل از ادغام با میراث فرهنگی تعطیل بود، اما طی سال‌های اخیر و بعد از ادغام این دو حوزه با هم، فعالیت‌های خوبی در این بخش انجام شده است.  او با اشاره به اینکه بر اساس اقدامات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، شناسایی صنایع‌دستی بیجار را در اولویت قرار دادیم، افزود: اکنون درصددیم تا با شناسایی صنعتگران و صنایع مورد قبول مردم، زمینه فعالیت در حوزه صنایع‌دستی برای توسعه هر چه بیشتر شهرستان بیجار را فراهم کنیم.

 کاهش 80درصدی برداشت انگور در زابل؛ زاهدان   مدیر جهاد کشاورزی زابل گفت: کمبود آب و خشکسالی در زابل، انگور یاقوتی زودرس‌ترین نوع انگور در کشور را در معرض نابودی قرار داده است.

به گزارش ایسنا، موسوی در شورای کشاورزی زابل افزود: هرساله از 250 هکتار باغات انگور یاقوتی بارور در زابل، 2هزار تن محصول برداشت می‌شد که امسال با کاهش 80 درصدی برداشت این محصول مواجه‌ایم.

او بیان کرد: انگور یاقوتی با خشکسالی و توفان‌های شن منطقه سازگار است اما امسال بحران بی‌آبی به این نوع محصول خسارت وارد کرده است.

 مشکل افت فشار آب روستا‌های زلزله‌زده حل شد؛ کرمانشاه  سرپرست شرکت آبفار استان کرمانشاه گفت: با افزودن یک دستگاه شناور به ایستگاه پمپاژ مجتمع سرابله شهرستان سرپل ذهاب مشکل افت فشار آب ۸ روستا حل شد.  شوهانی سرپرست شرکت آبفار استان کرمانشاه گفت: با افزودن یک دستگاه شناور به ایستگاه پمپاژ مجتمع سرابله شهرستان سرپل ذهاب مشکل افت فشار آب روستا‌های بازگیر، قلعه پرور، تینی، شمشیر داره رشید، کوییک حسن، کوییک مجید، کوییک صیفور، کوییک آمین مرتفع شد.  او گفت: حفاری یک حلقه چاه عمیق برای مجتمع در دست اقدام است و تاکنون ۷۵ متر حفاری شده و در صورتی که این چاه در مدار بهره‌برداری قرار گیرد، آب پایدار و مطمئن مجتمع تامین می‌شود. شوهانی تصریح کرد: با تعویض ۹ کیلومتر لوله ۳۱۵ و ۲۵۰ میلیمتر از مجتمع ۳۱ روستایی سرقلعه وجگیران که قبلا لوله آزبست بوده و عمر مفید آن تمام شده بود و هر روز دچار شکستگی می‌شد، مشکل کمبود و قطعی آب مجتمع رفع شد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران