شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123666 | |

اردبیل رییس کمیسیون کشاورزی اتاق اردبیل گفت: متاسفانه تاکنون برندسازی، بسته‌بندی و استانداردسازی گیاهان دارویی مورد غفلت و بی‌توجهی قرار گرفته در حالی که این ظرفیت باید در اردبیل احیا و تقویت شود.

اردبیل   رییس کمیسیون کشاورزی اتاق اردبیل گفت: متاسفانه تاکنون برندسازی، بسته‌بندی و استانداردسازی گیاهان دارویی مورد غفلت و بی‌توجهی قرار گرفته در حالی که این ظرفیت باید در اردبیل احیا و تقویت شود.  عیسی شاهی‌زارع در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با برگزاری سمینار تولید و تجاری‌سازی گیاهان دارویی سعی خواهیم کرد تا بیش از هر زمان دیگر ظرفیت تولید گیاهان دارویی متنوع را در دشت‌های استان اردبیل به صورت خودرو معرفی کنیم به طوری که این استان از لحاظ تنوع گیاهان دارویی با کل اروپا برابری می‌کند.

او ویژگی گیاهان دارویی استان را با عطر، اسانس و فرآوری خاص یادآور شد و خاطرنشان کرد: همین ویژگی‌ها سبب شده تا گرایش مردم به مصرف گیاهان دارویی اغلب به صورت خام بیشتر از گذشته باشد هر چند که این گرایش با تاخیر انجام شده است.

رییس کمیسیون کشاورزی اتاق اردبیل، فروش فله‌یی گیاهان دارویی را در بازار و عطاری‌ها یادآور شد و بیان کرد: این نحوه استفاده خلأ بزرگ توجه به صنایع بسته‌بندی و برندسازی را آشکار می‌کند و ما چاره‌یی جز گرایش به این سمت در عرصه تجارت بین‌المللی نداریم.

شاهی‌زارع تصریح کرد: انتظار می‌رود، دستگاه‌های ذی‌ربط و واحدهای تولیدی این بخش با یک نگاه واقع‌بینانه و تولیدمحور به این عرصه، زمینه تجاری‌سازی و صادرات این محصولات با ارزش را فراهم آورند.

او ادامه داد: باید این ثروت گرانبها را که طبیعت به صورت رایگان در اختیار ما قرار داده است، قدر بدانیم و در راستای بهینه تولید، توزیع و صادرات آن در سطح ملی و بین‌المللی با تکیه بر دانش فنی خودمان اقدامی منطقی و معقول را انجام دهیم.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران