شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123417 | |

شهردار اصفهان در مهمانی افطار سفیر ایران در لهستان از آمادگی اصفهان برای تبادل نمایشگاه‌های اقتصادی و برگزاری رویدادهای دوجانبه فرهنگی و هنری خبر داد.

اصفهان|

شهردار اصفهان در مهمانی افطار سفیر ایران در لهستان از آمادگی اصفهان برای تبادل نمایشگاه‌های اقتصادی و برگزاری رویدادهای دوجانبه فرهنگی و هنری خبر داد.

به گزارش«تعادل» به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌یی شهرداری اصفهان، مهمانی افطار سفیر ایران در لهستان شامگاه یک‌شنبه در ورشو، پایتخت این کشور برپا شد. در این دیدار مهمانپرست، سفیر ایران میزبان نوروزی شهردار اصفهان، مقدری عضو هیات رییسه شورای شهر و قورچانی مدیر خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداری اصفهان بود.

در این نشست که پیش از آغاز اجلاس جهانی شبکه شهرهای خلاق یونسکو صورت گرفت ضمن بررسی راه‌های تقویت مناسبات و همکاری‌های شهرداری اصفهان با طرف‌های لهستانی، دستور کارهای مشخصی برای پیشبرد اهداف سفر جمع‌بندی شد. شهردار اصفهان با اشاره به ظرفیت‌های اصفهان برای جذب سرمایه‌گذاری در حوزه‌های شهری به ویژه توسعه فرهنگی و گسترش صنایع خلاق اصفهان از آمادگی شهرداری برای تعیین چند پروژه مشترک همکاری میان اصفهان و شهرداری‌های ورشو و کراکف خبر داد. قدرت‌الله نوروزی همچنین به پویایی دیپلماسی شهری اصفهان در ماه‌های اخیر اشاره کرد و گفت: اصفهان برای تبادل نمایشگاه‌های اقتصادی و برگزاری رویدادهای دو جانبه فرهنگی و هنری آمادگی دارد. مهمانپرست، سفیر ایران نیز از اشتیاق لهستانی‌ها برای حضور در برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی ایران در ورشو و کراکف سخن گفت و اظهار کرد: زمینه‌های عقد قراردادها و تنظیم پروژه‌های مشترک آموزشی و فرهنگی فراهم است. او با بیان مثال‌هایی از تبادل دانشجو میان دانشگاه ورشو و فردوسی مشهد، استقبال بی‌نظیر از برپایی هفته فیلم ایران در لهستان و آمادگی سفارت برای همکاری در این زمینه را اعلام کرد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران