شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123416 | |

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به آبی که در پشت سدها و منابع زیرزمینی وجود دارد در سال جاری مشکل تامین آب نخواهیم داشت.

سیستان و بلوچستان|

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به آبی که در پشت سدها و منابع زیرزمینی وجود دارد در سال جاری مشکل تامین آب نخواهیم داشت.

به گزارش تسنیم، باقر کرد دیروز اظهار کرد: تابستان امسال مشکل کم آبی نخواهند داشت و دولت با اجرای برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت آب مصرفی مورد نیاز مردم را تامین می‌کند اما لازم است مردم صرفه‌جویی در مصرف آب را مد نظر قرار دهند. معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان الویت تامین آب را تامین آب شرب برای مردم عنوان کرد و ادامه داد: برنامه تامین آب بخش کشاورزی هم بر مبنای شیوه‌های مدرن و توسعه یافته و بدون هدررفت در دست مطالعه و اجراست که پروژهای 46هزار هکتاری، آبرسانی قطره‌یی و تغییر الگوهای کشت ازجمله این برنامه‌هاست. او تصریح کرد: میانگین ریزش باران در استان طی سال جاری 27میلی‌متر بوده است به طوری که آب‌های ذخیره پشت سدها 40درصد کاهش داشته اما این بدان معنا نیست که در تامین آب مصرفی مردم ناتوان هستیم. کرد با اشاره به اینکه درحال حاضر 7سد مخزنی بزرگ در استان داریم، افزود: علاوه بر این تعداد سد 18برنامه شامل احداث و برنامه‌های توسعه‌یی تامین آب نیز در دست اجراست همچنین طرح‌های بزرگ و بلندمدت ازجمله آب‌های ژرف و انتقال آب از دریای عمان نیز در دست اجرا و مطالعه است. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: در حوزه آب شهری تمامی 43شهر استان از آب آشامیدنی سالم برخوردارند و هزار و 768روستا در استان دارای سامانه آبرسانی هستند و با نگاه ویژه دولت به استان آبرسانی به 1700 روستا نیز در دست اقدام است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران