شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123174 | |

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: گشت‌های حفاظتی برای مقابله با آتش‌سوزی‌های احتمالی در عرصه‌های جنگلی استان تشدید شدند.

لرستان|

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: گشت‌های حفاظتی برای مقابله با آتش‌سوزی‌های احتمالی در عرصه‌های جنگلی استان تشدید شدند.

به گزارش ایسنا، شیرزاد نجفی اظهار کرد: با توجه به خشکسالی‌ها، تغییر اقلیم، گرم شدن کره زمین، کمبود بارندگی‌ها و... بیم آن می‌رود که تابستان سال جاری شاهد آتش‌سوزی‌هایی باشیم از این رو با برگزاری جلسات متعددی با معاونان و پرسنل دستگاه تحت امر خود، فرمانداری‌ها، دهیاری‌ها و بخشداری‌ها در تلاش هستیم چنانچه آتش‌سوزی رخ دهد، بتوان این بلای طبیعی را مدیریت کرد. او ادامه داد: امروز مانور عملیاتی گشت‌های حفاظتی که از درب اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به سمت کانون‌های هدفی همچون نقاط بحرانی آتش‌سوزی در شهرستان‌های خرم‌آباد، چگنی، کوهدشت، رومشگان و پلدختر اجرا شد تا با هماهنگی بیشتر بتوان عملیات را در وقوع حادثه مدیریت کرد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان ایجاد آتش‌بُر در جلوگیری از آتش‌سوزی‌ها را مهم برشمرد و بیان کرد: آتش‌بُر می‌تواند برای مقابله با شیوع آتش‌سوزی در اراضی جنگلی و مرتعی مثمرثمر باشد. نجفی گفت: در کانون‌های بحرانی با به ‌کار گرفتن دید‌بان و ایجاد آتش‌بُر امیدواریم بتوانیم در صورت وقوع حادثه عکس‌العمل به موقع را داشته باشیم. او خاطرنشان کرد: با توجه به مساعدت‌های دکتر خادمی مقام ارشد استان، معاونان استاندار لرستان همچنین همکاری دستگاه‌های دولتی از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان در پایان از تمامی آحاد مردم و کسانی که با جنگل و مراتع در ارتباط هستند، خواست در صورت وقوع حادثه با شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ مراتب را به این اداره کل اطلاع دهید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران