شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123095 | |

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام گفت: کاهش تعرفه اپراتورهای تلفن همراه برای زوار در ایام اربعین اجرایی می‌شود.

ایلام|

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام گفت: کاهش تعرفه اپراتورهای تلفن همراه برای زوار در ایام اربعین اجرایی می‌شود.

عباس بیرامی دیروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: فیبر نوری در مرز مهران درحال نصب بوده و 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و شبکه درحال حاضر نرمال است. در ایام اربعین امسال نیز هیچگونه مشکل مخابراتی در مرز مهران و مسیر ارتباطی به مرز مهران برای زوار وجود نخواهد داشت. درگاه انتقال و کانال‌های ارتباطی کشور تا مرز مهران گسترش یافته و طبیعتا در آن سوی مرز نیز از این ظرفیت استفاده خواهد شد. مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام با بیان اینکه «گیت‌وی‌ها» یا دروازه‌های ورودی با کشور عراق در چند نقطه برقرار شده است، اضافه کرد: در مرز‌های مهران و شلمچه و در آذربایجان شرقی «گیت‌وی‌هایی» با کشور عراق برقرار شده است. در ایام اربعین نیز این «گیت‌وی‌ها» افزایش یافته و ترافیک را در خروجی مرزها به اپراتورهای شرکت اتصالات عراق تحویل می‌دهد. مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام با اشاره به اینکه سال گذشته تنها مشکل ترافیکی و ارتباطی همسان نبودن تعرفه‌های اپراتورهای ایرانی و عراقی بوده است، گفت: سال گذشته تلاش شده که اپراتورهای عراقی تعرفه خود را در ایام اربعین بکاهند که متاسفانه این مهم اجرایی نشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران