شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123021 | |

اصفهان سیدناصر موسوی‌لارگانی درخصوص مزایای عرضه فولاد در بورس کالا اظهار کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال حمایت از کالای ایـــرانی نام‌گذاری شــــده،

اصفهان  سیدناصر موسوی‌لارگانی درخصوص مزایای عرضه فولاد در بورس کالا اظهار کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال حمایت از کالای ایـــرانی نام‌گذاری شــــده، برخــــی صنایع پایین دستی به جای تمرکز بر تولید داخلی و افزایش اشتغال به سمت منفعت شخصی و تقویت واردات برخی محصولات گرایش دارند؛ چــــنانکه برخـــی صنایع ازجمله صنایع پایین‌دست فولاد به بهانه تامین نشدن نیاز داخلی توسط تولیدکنندگان داخلی در صنایع بالادست به دنبال کاهش تعرفه واردات انواع محصولات فولادی هستند.

به گزارش خانه ملت، عضــــــو کمیــسیون اقتصادی مجلس دهم گفت: در سال‌های قبل، تولیدکنندگان فولاد ازجمله مجتمع فولاد مبارکه به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات فولادی مورد نیاز صنایع همچون ورق، میلگرد، نبشی، آهن و سایر محصولات توان پاسخگویی به نیاز بازار داخل به ویژه صنایع پایین‌دستی را نداشتند؛ به طوری که برخی ضخامت‌های ورق‌های فولادی یا در کشور تولید نمی‌شد یا توان تولید آن وجود نداشت. نماینده فلاورجان در مجلس دهم افزود: این درحالی است که درحال حاضر ظرفیت تولید مجتمع فولاد مبارکه حدود 7.2میلیون تن است و در کنار آن سایر مجتمع‌های فولادی نیز در کشور فعال‌اند. او تاکید کرد: با توجه به اینکه طبق آمارهای موجود، فولاد مبارکه نیاز صنایع پایین‌دستی کشور را تامین می‌کند، اعمال تعرفه واردات محصولات در این حوزه، قانونی و اساسی بوده و به نفع تولید کشور است. در این بین اگر برخی صنایع پایین‌دست در اندیشه دیگری به جز تولید هستند به طور حتم راه به جایی نخواهند برد. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: بعضا عنوان می‌شود که قیمت محصولات در بازار داخلی بسیار بیشتر از نرخ‌های جهانی است؛ اما مشاهده می‌شود که مصرف‌کنندگان پرشماری برای خرید این محصولات صف می‌کشند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران