شماره امروز: ۵۴۷

از سوی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)

| کدخبر: 123019 | |

بر اساس تفاهمنامه‌یی که میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استانداری کرمان منعقد شده است،

بر اساس تفاهمنامه‌یی که میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استانداری کرمان منعقد شده است، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به عنوان معین اقتصادی شهرستان راور متعهد به ایجاد ۱۲۵۰ فرصت شغلی پایدار در سال ۱۳۹۷ در این شهرستان شده است. این فرصت‌های شغلی با اجرای ۹ طرح اشتغال‌زایی کوتاه‌مدت در قالب مدل کسب و کار «طرح مهتاب» بنیاد برکت تامین خواهد شد و برای این منظور ۱۴میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان در نظر گرفته شده است. ارکان اصلی طرح مهتاب شامل تامین نهاده‌ها، بازاریابی از طریق پشتیبانی فروش و آموزش است. سعید جعفری مدیرعامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اعلام استقرار گروهی متشکل از بنیاد برکت و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به عنوان بانک عامل در شهرستان راور گفت: در این مرحله ۴۰۰ فرصت شغلی ایجاد خواهد شد و پیش‌بینی می‌کنیم مابقی نیز تا پایان سال جاری محقق شود.

مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر اینکه اولویت این مشاغل با توجه به مزیت‌های نسبی و ظرفیت‌های اقتصادی شهرستان راور شامل کسب‌وکارهای مربوط به حوزه‌های بوم‌گردی و گردشگری، صنایع‌دستی مانند قالی‌بافی، مشاغل خانگی و خدماتی مانند تولید پوشاک و مشاغلی چون دامداری خواهد بود، اظهار کرد: با توجه به قابلیت‌های راور در تولید فرش دستباف قرار است ۴۰۰فرصت شغلی در زمینه قالی‌بافی ایجاد شود و اولویت بعدی با کسب‌وکارهای دیگر خواهد بود.

او در خصوص اعمال نظارت‌های لازم برای اعطای تسهیلات به شکل هدفمند به متقاضیان نیز توضیح داد: راهکارهایی را پیش‌بینی کرده‌ایم که این وام‌ها در مسیر درست هزینه شود. در دو مرحله نظارت انجام می‌شود؛ اول قبل از پرداخت وام، به این شکل که با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران توافق کرده‌ایم که اعتبارات به جای افراد متقاضی به تامین‌کننده‌ها پرداخت شود. مثلا در کسب‌وکار قالی‌بافی به افرادی که ابزار و ادوات و مواد اولیه را برای وام‌گیرنده تامین می‌کنند.

مدیرعامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ادامه داد: مرحله دوم نظارت هم پس از پرداخت وام خواهد بود که به این منظور کمیته‌های اشتغال ایجاد می‌شود که با بازرسی‌های دوره‌یی، کار نظارت را بر عهده دارند و در صورت احراز تخطی وام‌گیرنده باید کل وام را به بانک بازگرداند. در عین حال شرکت یا فرد پشتیبان وام‌گیرنده تعهد می‌دهند که حداقل تا پایان دوره پرداخت اقساط، حمایت خود را از او ادامه دهند. جعفری با تاکید مجدد بر ریشه‌کنی بیکاری در شهرستان راور تصریح کرد: این نه تنها خواسته ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) که یک خواسته عمومی است. همه تلاش ما در بنیاد برکت در راستای تحقق این مهم است. همه هم و غم ما اجرای باکیفیت این طرح است و در این خصوص بررسی‌ها و مطالعات لازم انجام شده است. مدیرعامل بنیاد برکت تاکید کرد: هدف ما فقط صرفا پرداخت وام و تسهیلات نیست بلکه رویکردمان توانمندسازی اقتصادی، آموزش و ایجاد اشتغال پایدار است و در این رابطه تمام مکانیسم‌های نظارتی را پیش‌بینی کرده‌ایم.

جعفری در پایان افزود: در فرآیند ایجاد شغل پایدار، راهبرد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) الزام در تولید محصول یا خدمات به تناسب مزیت‌های منطقه‌یی، مهارت‌ها و توانایی‌های مردم محلی و از همه مهم‌تر وجود بازار برای عرضه و فروش کالا و خدمات باکیفیت و قابل رقابت است. در این راستا بنیاد برکت نسبت به ارائه خدمات و تسهیلات هدفمند در زمینه توانمندسازی شاغلان نیز می‌پردازد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران