شماره امروز: ۵۴۷

رییس قوه قضاییه:

| کدخبر: 122789 | |

رییس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت حل مشکلات صنفی اقشار مختلف توسط مسوولان گفت:

گروه بنگاه‌ها  

 رییس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت حل مشکلات صنفی اقشار مختلف توسط مسوولان گفت: نیروهای انتظامی و امنیتی باید بین اعتراضات موجه یک صنف و موج‌سواری دشمنان مرزگذاری کنند و نباید اجازه داد مشکلات صنفی تبدیل به معضلات امنیتی شود.

به گزارش «تعادل» به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت‌الله آملی‌لاریجانی در جلسه مسوولان عالی قضایی پیشاپیش فرا رسیدن سالروز میلاد با سعادت سبط نبی‌اکرم(ص) حضرت امام حسن مجتبی(ع) را تبریک گفت و در ادامه با اشاره به دشمنی‌های اخیر امریکا با نظام جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران تصریح کرد: امریکا با خروج یک طرفه از برجام و در پی آن ارائه فهرستی از بایدها و نبایدها که از زبان وزیر خارجه‌اش ارائه شد، گمان کردکه ملت شریف ما را با پدیده‌یی تازه روبه‌رو کرده است؛ غافل از اینکه مرتکب اشتباهی اساسی شده است زیرا این قبیل اقدامات برای مردم ما تازگی ندارد و نظام جمهوری اسلامی نیز با چنین زیاده‌خواهی‌هایی از اهداف عالی و ارزش‌های اساسی نظام در زمینه حمایت از مظلومان منطقه و پیشبرد اهداف راهبردی خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

 توهین افرادی از نسل گاوچران‌ها

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه ملت ما 40سال با این تحریم‌ها و تهدیدها زندگی کرده است به رویکرد دولت‌های امریکا نسبت به مردم ایران اشاره کرد و افزود: فراموش نمی‌کنیم که چند سال قبل رییس‌جمهور امریکا ملت شریف ما را به بربریت متهم کرد و در برهه‌یی دیگر گفتند که اساسا نسل این مردم باید برداشته شود و با اصل وجود چنین ملتی اظهار دشمنی کردند. همچنین از یاد نبرده‌ایم که رییس‌جمهور جدید و تازه‌کار امریکا چگونه به جمهوری اسلامی و مردم عزیز ایران توهین کرد و یک ملت بزرگ را تروریست خواند. متاسفانه کسانی که از نسل گاوچران‌های تپانچه به دست هستند، ملتی با چند هزار سال تمدن عظیم و تاثیرگذار را بربر می‌خوانند.

آیت‌الله آملی‌لاریجانی ادامه داد: بزرگ‌ترین تمدن‌ها در این سرزمین پدید آمده و ایرانیان با ظهور اسلام به سرعت جذب آن شدند و به این ترتیب ازجمله بزرگ‌ترین تمدن‌های بشری یعنی تمدن اسلامی را رقم زدند. کسانی که به این ملت توهین می‌کنند چه زمانی در تاریخ خود امثال مولانا، عطار، حافظ، سعدی، ابن‌سینا، شیخ طوسی و امثال چنین حکما و دانشمندان بزرگی داشته‌اند؟

رییس قوه قضاییه افزود: این خباثت در هیات حاکمه امریکا ادامه دارد و امروز هم با همان سخافت همیشگی سخن می‌گویند و ظاهرا تجربه 40ساله برای آنان کفایت نکرده است که با تمام قوا برای شکستن اراده و قوای این ملت به میدان آمده‌اند. امروز همه باید با بصیرت و توجه به این هجمه‌های خباثت‌آلود با آن مقابله کنیم.

 امریکا و توهمات گروه‌های تروریستی

آیت‌الله آملی‌لاریجانی اظهار کرد: خروج از یک تعهد بین‌المللی برای هیچ کشوری قابل هضم نیست اما امریکا با زورگویی و قلدری این کار را انجام می‌دهد و در ادامه نیز بایدها و نبایدهایی را ترسیم می‌کند که معنای آن برای ایران، بازگشت به عقب و دست کشیدن از اهداف مقرر در قانون اساسی جمهوری اسلامی است. از سویی دیگر در تلاش برای بر هم زدن وضع اقتصادی کشور هستند و متاسفانه با تخیلات و توهمات گروه‌های تروریستی در این مسیر اشتباه افتاده‌اند.

رییس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: مشاوران دولت امریکا امروز متصل به بدنام‌ترین و خبیث‌ترین تروریست‌های دنیا هستند و منافقین با امیدوار کردن هیات حاکمه امریکا به فروپاشی نظام جمهوری اسلامی، نشانی اشتباه به دولت ایالات متحده می‌دهند. اخیرا نیز حسب برخی گزارش‌ها اعلام شد که برخی افراد در دولت امریکا و وکلای آنها از منافقین رشوه‌های کلان دریافت کرده‌اند. چنین هیات حاکمه فاسدی می‌خواهد تمام توانش را برای به زانو درآوردن ملت بزرگ ایران به کار بگیرد.

آیت‌الله آملی‌لاریجانی با بیان اینکه امروز باید با بصیرت، وحدت و همدلی به مقابله با توطئه‌های دشمن بپردازیم، راه عملی مواجهه با این اقدامات خباثت‌آلود را توجه به امکانات و استعدادهای داخل کشور، وحدت در نظر و عمل همچنین رعایت خطوط قرمز ترسیمی از سوی مقام معظم رهبری ازجمله در گفت‌وگو با کشورهای اروپایی برشمرد.

 ولایت‌فقیه، محور اقتدار  ایران است

رییس قوه قضاییه، شاخص اصلی و محور اقتدار و وحدت نظام و مردم را «ولایت فقیه» دانست و تصریح کرد: همه مسوولان باید زیر پرچم ولایت فقیه و رهبری معظم انقلاب با تهدیدها مقابله کنند و مردم هم توجه داشته باشند که دشمن در مقام اختلاف‌افکنی میان مردم با یکدیگر، مردم با مسوولان و مسوولان با یکدیگر است. امریکا همواره نشان داده که به هیچ عنوان نفع مردم ما برایش اهمیتی ندارد. اگر شعار حمایت آنها از مردم ایران دروغ نیست چرا با اعمال تحریم‌ها به مردم فشار وارد می‌کنند؟ این کارها نشان می‌دهد که آنها با ملتی که به استقلال، هویت و خودباوری دست یافته دشمن هستند و مطلوبشان این است که کشور ما نیز مانند برخی کشورهای منطقه از آنها تبعیت محض کند.

آیت‌الله آملی‌لاریجانی با تاکید بر ضرورت وحدت کلمه حول محور مقام معظم رهبری، اتکا به نصرت الهی را مورد اشاره قرار داد و گفت: راهی که امام راحل(قدس‌الله نفسه‌الزکیه) به این ملت نشان داد راه خودباوری، صبر، مقاومت و اتکا به نصرت الهی بود. در قرآن کریم نیز انواع آزمون‌ها برای انبیا و پیروان آنها به چشم می‌خورد و می‌بینیم که بعضی اوقات مخلصان راه خدا از شدت برخی ابتلائات هراسناک می‌شدند و تعبیر «متی نصرالله» را مطرح می‌کردند اما پیامبران همواره توکل به حق تعالی و اتکا به نصرت الهی داشتند.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه جمهوری اسلامی باید راه قرآن را در پیش بگیرد، خاطرنشان کرد: معنای این سخن کنار گذاشتن تدبیر نیست بلکه باید با کمال تدبیر و درایت و طراحی‌های عمیق برای مقابله با دشمن، ایمان به قدرت حق تعالی داشت و به او توکل کرد که مکرر فرمود: و علی‌الله فلیتوکل المومنون و با این تدبیر و با این ایمان و توکل امور را به پیش برد چنانکه انقلاب اسلامی نیز همین گونه به پیروزی رسید و امروز هم ملت ما در برابر تهدیدها و اقدامات خباثت‌آلود دشمن به هیچ عنوان تسلیم نمی‌شوند زیرا اراده‌های آنها پولادین‌تر از توطئه‌های دشمن است.

رییس قوه قضاییه در ادامه با تاکید بر ضرورت پیش‌بینی تهدیدهای دشمن از سوی مسوولان گفت: همان‌گونه که مقام معظم رهبری نیز فرمودند نباید منتظر بیرون باشیم. نظامی که این همه امکانات معنوی، مادی و سرمایه‌های انسانی دارد باید برای به کارگیری آنها تدبیر به خرج دهد و مسوولان نیز باید در پی برطرف کردن مشکلات مردم باشند.

 باید بین اعتراضات موجه اصناف

و موج‌‌سواری دشمنان مرزگذاری کرد

آیت‌الله آملی‌لاریجانی با اشاره به برخی اعتراضات صنفی اظهار کرد: مسوولان با برطرف کردن مشکلات صنفی در حد توان خود نباید اجازه دهند که یک مشکل ساده به معضلی امنیتی تبدیل شود. مردم هم باید بدانند که دشمن همواره در کمین است و تلاش دارد که با کوچک‌ترین اعتراضی شروع به موج‌ سواری کند بر این اساس نباید چنین مجالی را در اختیار دشمن قرار داد. دستگاه قضایی نیز با کمک ضابطان خود توجه دارد که برخی تحرکات از کجا سرچشمه می‌گیرد و نیروهای انتظامی و امنیتی نیز باید بین اعتراضات موجه یک صنف که باید مشکلاتشان شنیده و حل شود با موج سواری منافقین و دشمنان مرزگذاری کنند. کسانی که قصد دارند از برخی فضاها سوءاستفاده کنند و به واسطه آن امنیت کشور و مردم را به خطر بیندازند، بدانند که نظام فقط نظاره‌گر نخواهد بود و به‌ شدت با آنها مقابله خواهد کرد.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه امروز توانایی کشور در عرصه‌های گوناگون غیرقابل انکار است، عبور از این مرحله را نیازمند عزم قوی، وحدت کلمه، تدبیر، همیاری و همدلی دانست.

آیت‌الله آملی‌لاریجانی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار مسوولان و کارگزاران نظام نیز تصریح کرد: در این دیدار مسائل بسیار مهمی به خصوص در زمینه آینده برجام و نحوه تعامل با اروپایی‌ها در این ماجرا مطرح شد و ایشان بر توجه به نیاز اصلی و مصالح کشور و ایستادگی و مقاومت تاکید کردند. امیدواریم همه مسوولان با عمل به این فرمایش‌ها به هیچ عنوان از موضع اصولی جمهوری اسلامی و خطوط قرمز ترسیمی از سوی مقام معظم رهبری عقب‌نشینی نکنند.

 امام، نماد خودباوری در عصر حاضر بود

رییس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن سالروز ارتحال ملکوتی امام راحل(قدس‌الله نفسه‌الزکیه) یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی را گرامی داشت و اظهار کرد: حضرت امام(ره) نماد خودباوری در جهان اسلام و احیاگر دین مبین اسلام در عصر حاضر بود. ایشان به معنای واقعی، مجدّد و اصول فکری ایشان بازگشت به اسلام حقیقی یا به تعبیر ایشان اسلام ناب محمدی(ص) بود. با رجوع به اسلام نیز خودباوری، استقلال و توکل به حق تعالی در این ملت زنده شد. در کلمات امام(ره) معنویت، توحید و توکل به نیروی حقیقی این عالم موج می‌زند.

آیت‌الله آملی‌لاریجانی با بیان اینکه به تعبیر رهبر معظم انقلاب، محکمات نظرات و گفتار و عمل امام(ره) کاملا روشن است، تاکید کرد: جریانی درصدد تحریف راه و گفتار امام است درحالی که باید در صورت وجود ابهام نیز به محکمات رجوع شود. ازجمله محکمات کلام امام(ره) توجه و رسیدگی به محرومان، مقابله با اشرافی‌گری، خودباوری و استقامت و رسیدن به ندای مظلومان در منطقه بود که در قانون اساسی نیز این محکمات منعکس شد. اینکه عده‌یی برخی مسائل نظیر کمک ایران به مردم منطقه را زیر سوال می‌برند ناشی از وادادگی آنهاست زیرا رسیدگی به محرومان منطقه و پاسخ به ندای مظلومیت آنها عمق راهبردی ایران است که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار دارد.

براساس این گزارش، ادامه بحث و بررسی پیرامون پیش‌نویس قانون اصلاح قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات در دستور کار امروز مسوولان عالی قضایی قرار داشت و مواد دیگری از آن به تصویب رییس قوه قضاییه رسید.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران