شماره امروز: ۵۴۷

با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) انجام می‌شود

| کدخبر: 122707 | |

به موجب توافقنامه‌ سه‌جانبه‌ و مشارکت سه نهاد انقلابی، مردمی و فعال در زمینه‌ محرومیت‌زدایی شامل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)،

به موجب توافقنامه‌ سه‌جانبه‌ و مشارکت سه نهاد انقلابی، مردمی و فعال در زمینه‌ محرومیت‌زدایی شامل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) 10هزار واحد مسکن برای مددجویان روستایی کمیته‌ امداد در 14 استان کشور با اعتبار 350 میلیارد تومان ساخته می‌شود.

به گزارش «تعادل» و به نقل از روابط‌عمومی بنیاد برکت، مدیرعامل بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اعلام این خبر گفت: این واحدهای مسکونی برای تامین مسکن مددجویان روستایی کمیته امداد امام خمینی (ره)

در مناطق محروم استان‌های ایلام، خوزستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، آذربایجان‌غربی، کردستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، کرمان، مازندران و گیلان ساخته می‌شود و قرار است واحدها ان‌شاءالله ظرف 12ماه آینده تکمیل و تحویل مددجویان عزیز شود. سعید جعفری با اشاره به اینکه متوسط زیربنای هر واحد مسکونی در توافقنامه‌ فوق‌الذکر 50مترمربع است، بیان داشت: هزینه‌ ساخت هر مترمربع 700 هزار تومان پیش‌بینی‌ شده است که در مجموع هزینه‌‌ تمام ‌شده برای هر واحد حدود 35میلیون تومان خواهد بود.

به گفته‌ مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تعهدات ستاد را در این پروژه‌ مشترک محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اجتماعی به انجام می‌رساند. ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در بخش تامین مالی پروژه مشارکت می‌کند و عملیات اجرایی واحدهای مسکونی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام خواهد شد.

جعفری افزود: منازل مسکونی در مکان‌های اعلامی کمیته‌ امداد و بر اساس نقشه‌ ارائه ‌شده توسط این کمیته خواهد بود.

او خاطرنشان کرد: بنیاد برکت به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نسبت به نظارت برنامه‌یی در موضوع توافقنامه اقدام و با هماهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) نسبت به بازدیدهای ادواری از پروژه‌ها مبادرت می‌کند.

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)

پیش از این هم در ساخت 21 هزار و 500 واحد مسکن محرومان با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مشارکت کرده که تاکنون 12هزار واحد آن به بهره‌برداری رسیده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران