شماره امروز: ۵۴۷

سرمایه‌گذاران خارجی پتروشیمی بویراحمد اعلام کردند

| کدخبر: 122543 | |

در شرایطی که برخی رسانه‌های مخالف دولت تلاش می‌کنند تا به بهانه خروج ترامپ از برجام در آتش انتقاد از دولت بدمند و تمام سرمایه‌گذاری‌های خارجی در کشورمان را ناتمام معرفی کنند،

در شرایطی که برخی رسانه‌های مخالف دولت تلاش می‌کنند تا به بهانه خروج ترامپ از برجام در آتش انتقاد از دولت بدمند و تمام سرمایه‌گذاری‌های خارجی در کشورمان را ناتمام معرفی کنند، اما واقعیت میدانی نشان می‌دهد که بخش قابل توجهی از سرمایه‌گذاران که در حوزه‌های کسب و کار کوچک و متوسط ایران سرمایه‌گذاری کرده‌اند؛ همچنان مایل به ادامه همکاری‌های اقتصادی مشترک خود با ایران هستند.

یکی از این نمونه‌ها، فاینانسور ایتالیایی مجتمع بین‌المللی پتروشیمی دنابویراحمد است که در پاسخ به این پرسش که آیا بعد از خروج ترامپ از امریکا فرآیند سرمایه‌گذاری‌های خود در ایران را ناتمام رها خواهید کرد؟ می‌گوید: کاری نداریم که در سطح بین‌المللی چه اتفاقی می‌افتد؛ ما تا آخر با توجه به قراردادهای عقد شده با پتروشیمی دنا کنار سرمایه‌گذار ایرانی این پتروشیمی می‌مانیم. به گزارش «تعادل» و به نقل از روابط‌عمومی پتروشیمی بویراحمد، فاینانسور خارجی مجتمع بین‌المللی پتروشیمی دنابویراحمد و نماینده شرکت UOPانگلستان به همراه نماینده بویراحمد و دنا در مجلس دهم، معاون عمرانی استاندار، شرکت مشاور پتروشیمی بویراحمد، امام جمعه مارگون، فرماندار بویراحمد، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل آب منطقه‌یی استان و جمعی از مدیران شهرستانی و استانی از سایت پتروشیمی دنابویراحمد بازدید کردند.

فاینانسور ایتالیایی پتروشیمی دنابویراحمد در این بازدید گفت: مجتمع بین‌المللی پتروشیمی دنا بویراحمد پروژه‌یی است که از گاز طبیعی متانول تولید می‌کند و سپس این متانول تبدیل به محصولات پلی‌اتیلن و pp می‌شود.

فاینانسور ایتالیایی پروژه با بیان اینکه بر اساس اطلاعاتی که ما داریم، این منطقه ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد، افزود: اینجا نزدیک به خطوط لوله نفت و گاز است و منابع آب نیز به آن نزدیک است و در مجموع شرایط لازم در استان کهگیلویه و بویراحمد برای ایجاد مجتمع‌های پتروشیمی با توجه به پتانسیل‌های این استان وجود دارد.

او ضمن تقدیر از همکاری مسوولان محلی از جمله استاندار کهگیلویه و بویراحمد و نماینده بویراحمد و دنا تصریح کرد: مسوولان محلی تاکنون همکاری خوبی در رفع موانع پیش روی این پروژه داشته‌اند و امیدواریم که این همکاری ادامه داشته باشد تا پروژه به بهره‌برداری برسد.

این فاینانسور بیان کرد: میزان سرمایه‌گذاری این پروژه 2میلیارد دلار است که قرارداد نهایی با سرمایه‌گذار عقد شده است و ما وقتی وارد پروژه‌یی شدیم تا انتهای کار می‌مانیم و از سرمایه‌گذار حمایت می‌کنیم. فاینانسور مجتمع بین‌المللی پتروشیمی دنابویراحمد با اشاره به اینکه این پتروشیمی با توجه به استفاده از گاز طبیعی و آخرین تکنولوژی روز دنیا هیچ‌گونه آلودگی ندارد و با محیط زیست سازگار است، گفت: واحد متانول و MTO بر اساس تکنولوژی انگلستان، واحدهای زیردستی HD و PP نیز تکنولوژی ژاپنی دارند که آخرین تکنولوژی روز در زمینه پتروشیمی‌ها با حداقل آلاینده‌های محیط زیستی هستند. او افزود: مشعل‌های مجتمع هیچ‌گونه آلایندگی‌ای بیرون نخواهند داد و هیچ اثری روی محیط زیست ندارند.

او با بیان اینکه میزان آب پتروشیمی نیز از 15 میلیون مترمکعب در سال با استفاده از نوع جدیدی از تکنولوژی به 5میلیون مترمکعب کاهش یافته، خاطرنشان کرد: این پتروشیمی یکی از سازگارترین پتروشیمی‌های دنیا با محیط زیست است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران