شماره امروز: ۵۴۷

با اتمام فاز یک بهسازی

| کدخبر: 122466 | |

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه از آغاز سرویس‌دهی خط ۵ مترو تهران و حومه در روزهای جمعه خبر داد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه از آغاز سرویس‌دهی خط ۵ مترو تهران و حومه در روزهای جمعه خبر داد.

به گزارش «تعادل» و به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه فرنوش نوبخت در مورد آخرین وضعیت بهسازی خط ۵ مترو (تهران – گلشهر) گفت: از فروردین ماه ۱۳۹۶ به دلیل انجام عملیات بهسازی، خط ۵ مترو تهران و حومه جمعه‌ها پذیرش مسافر نداشت که از این هفته (۴ خرداد ماه ۹۷) با اتمام فاز یک عملیات بهسازی، جمعه‌ها سرویس‌دهی به مسافران این خط انجام می‌شود.

او با بیان اینکه خط ۵ مترو تهران و حومه، جمعه‌ها از ساعت ۸ تا 21:30 با فاصله حرکت هر نیم ساعت یک قطار فعال خواهد بود، تصریح کرد: حدود 20 سال از زمان بهره‌برداری از خط ۵ می‌گذرد که فرسایش ایجاد شده در این زمان بهسازی خط را ضروری کرده بود به همین خاطر فاز نخست عملیات بهسازی از دی ماه سال ۹۵ آغاز شد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه ادامه داد: در این مدت بیش از ۳هزار و ۶۵۰ نفر روز کار مشاوره، ۳۲هزار و ۸۵۰نفر روز کار عملیاتی و

۱۲ هزار و ۷۰۰ نفر روز کار کارشناسی و نظارتی انجام شده است.

نوبخت با اشاره به اینکه در دو دهه فعالیت خط تهران – گلشهر بالاست و زیرساخت‌های موجود خاصیت ارتجاعی و نگهداشت خود را از دست داده بود، افزود: این مورد باعث می‌شد تا هنگام عبور قطار ضربات بیشتری به ناوگان وارد شود که جدا از آسیبی که به تجهیزات وارد می‌شد، آسایش مسافران مترو تهران و حومه را هم تحت تاثیر قرار می‌داد؛ به همین خاطر در فاز اول بهسازی خط۵ بالغ بر ۸۰هزار مترمکعب بالاست، تعویض شد.

او افزود: بهسازی کامل ۹دستگاه سوزن، تعویض بیش از ۱۴۰۰قطعه تراورس و ۶۰شاخه ریل از دیگر اقدامات انجام شده در این پروژه است.

به گفته مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه عملیات بهسازی خط ۵ مترو تهران تاکنون ۳۰ میلیارد تومان هزینه در برداشته است.

او تصریح کرد: در مدت انجام عملیات بهسازی

باز بودن خط و سرویس‌دهی به مسافران جزو اولویت‌های ما بود و کارگران تنها در فرصت ۱۲شب تا ۴صبح و جمعه‌ها می‌توانستند، کار کنند که این مورد یکی از سختی‌های بهسازی در مترو تهران و حومه است. نوبخت گفت: فاز دوم بهسازی خط ۵ حدفاصل ایستگاه کرج تا ایستگاه گلشهر نیز به صورت شبانه‌ و بدون تعطیلی خط انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه در پایان ابراز امیدواری کرد که مجموع اقدامات این شرکت در بهسازی خط ۵ سبب افزایش کیفیت خدمات، روان شدن مسیر حرکت قطارها و آسایش بیشتر مسافران شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران