شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122392 | |

مازندران| مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: ۸هزار تن سوخت نفت‌گاز از مخازن انبار نفت ساری تا اوایل تیر ماه روانه افغانستان می‌شود.

مازندران| مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: ۸هزار تن سوخت نفت‌گاز از مخازن انبار نفت ساری تا اوایل تیر ماه روانه افغانستان می‌شود.

حسینعلی طالبی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی بیان کرد: بر اساس خرید از بورس توسط شرکت‌های مجاز صادرات فرآورده‌های نفتی، مجوز بارگیری روزانه نفت‌گاز در بازه زمانی ۲۵خرداد تا ۶تیر ۹۷ به کشور افغانستان صادر شده است.

حسینعلی طالبی با بیان اینکه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری وظیفه مهیا کردن بسترهای لازم برای بارگیری نفتکش‌ها در شرایط‌ متفاوت را بر عهده دارد، تصریح کرد: با آماده‌سازی میترهای اندازه‌گیری و باسکول در انبار نفت ساری بر اساس استاندارد ‌ای‌پی‌ای با حضور نمایندگان اداره کل نظارت بر صادرات مواد نفتی توسط واحد مهندسی انبار نفت ساری عملیاتی شده و از ۲ مخزن ذخیره شده صادرات نفت‌گاز به افغانستان ممکن شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری از اختصاص ۳ سکوی بارگیری برای تسریع در عملیات بارگیری نفتکش‌ها خبر داد و گفت: سودآوری و ارزآوری برای کشور و بهره‌برداری از ظرفیت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری از مزایای مهم صادرات نفت‌گاز به کشور افغانستان است و با این اقدام زمینه اشتغال بسیاری از رانندگان نفتکش فراهم خواهد شد.

طالبی با بیان اینکه منطقه ساری انبار استراتژیک با ظرفیت ذخیره‌سازی بالای انواع فرآورده‌های نفتی را در اختیار دارد، اذعان داشت: در سال ۹۶ مقدارحدود ۱۰هزار تن نفت‌گاز به کشورهای افغانستان و عراق از انبار نفت منطقه ساری صادر شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران