شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122059 | |

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: گردشگری صنعتی پویا در جهان بوده که رونق آن منجر به حفظ داشته‌ها و غرور ملی کشور می‌شود

اصفهان|

 معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: گردشگری صنعتی پویا در جهان بوده که رونق آن منجر به حفظ داشته‌ها و غرور ملی کشور می‌شود و توجه به این نکته ضروری است که محور گردشگری هر منطقه باید با توجه به توانمندی‌های آن ترسیم شود. محمد محب خدایی در آیین بهره‌برداری از یک مجموعه گردشگری و اقامتی در قمصر، اظهار کرد: توسعه صنعت گردشگری می‌تواند به شناساندن و حفظ آداب و آیین هر منطقه کمک کند و رویداد محوری یکی از مسائل مهم در این راستاست.

او با اشاره به موقعیت جغرافیایی کاشان و نزدیکی به تهران افزود: تعداد زیادی از مسافران شمال کشور، امروز کاشان را مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند و نزدیکی به اصفهان و پایتخت فرهنگی کشور نیز نویدبخش فرصت مناسبی برای توسعه گردشگری این منطقه است. او تصریح کرد: ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی منطقه کاشان مورد توجه این سازمان بوده و مسوولان شهرستان نیز با نگاهی واقع‌بینانه توانستند با ایجاد اشتغال‌های پایدار در منطقه تحولی اقتصادی در بخش گردشگری رقم بزنند. محب خدایی گفت: یکی از مهم‌ترین رویکردهای دولت تدبیر و امید توجه و حمایت از صنعت گردشگری و سرمایه‌گذاری در این زمینه است و آمادگی برای حمایت از سرمایه‌گذاران در منطقه کاشان در دستور کار قرار دارد. همچنین در این مراسم فرماندار کاشان گفت: برای افزایش مستمر گردشگران در این شهرستان رویدادهایی طراحی و برنامه‌ریزی شده است که صنعت گردشگری محدود به زمان و آیین خاص نشده و در طول سال در شهرستان رونق داشته باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران