شماره امروز: ۵۴۷

در دیدار استاندار آذربایجان‌شرقی و سفیر اتریش مطرح شد

| کدخبر: 121972 | |

استاندار آذربایجان‌شرقی صنعت خودروسازی را یکی از حوزه‌های بسیار مناسب همکاری با کشور اتریش اعلام کرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی صنعت خودروسازی را یکی از حوزه‌های بسیار مناسب همکاری با کشور اتریش اعلام کرد.

مجید خدابخش در دیدار سفیر اتریش در ایران با وی افزود: با توجه به استقرار یک‌سوم از قطعه‌سازان خودرو کشور در آذربایجان‌شرقی، وجود شهرک تخصصی قطعه‌سازی و شرکت‌های متعدد خودروسازی و موتورسازی و اینکه قرار است تبریز به عنوان قطب سوم خودروسازی ایران مطرح شود، از این‌رو قصد داریم، همکاری تنگاتنگی در این زمینه با کشور اتریش داشته باشیم.

او همچنین گفت: علاقه‌مندیم در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری هم همکاری‌های خود را با این کشور توسعه دهیم.

استاندار ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی آذربایجان‌شرقی همانند بازار تبریز، روستای کندوان، مجموعه ربع رشیدی، جنگل‌های ارسباران، موزه‌ها، غذا‌های سنتی و صنایع‌دستی را از جمله ظرفیت‌هایی برشمرد که می‌تواند در جذب گردشگران اتریشی و توسعه همکاری‌های دوطرفه در این حوزه موثر باشد.

سفیر اتریش در ایران هم به بیان روابط ۷۰۰ساله ایران و اتریش و برقراری روابط کامل دیپلماتیک دو طرف از ۱۶۰سال پیش پرداخت و افزود: قابل اعتماد بودن از مشخصه‌های همکاری ایران و اتریش بوده و از ابعاد متعدد منحصربه‌فرد است. از این‌رو روابط آینده دو کشور هم باید بر مبنای این پیشینه بسیار غنی شکل گیرد و دولت اتریش با اراده قوی درصدد ادامه هرچه بهتر این روابط است.

اشتفان شولتس در ادامه با اشاره به توانمندی اتریش در صنعت قطعه‌سازی خودروسازی گفت: شرکت‌های بزرگ خودروسازی اروپا، موتور‌های خود را در اتریش تولید می‌کنند و توسعه می‌دهند، بر این اساس حوزه خودروسازی می‌تواند یکی از حوزه‌های عمده همکاری اتریش با آذربایجان‌شرقی باشد.

به گفته او شرکت‌های اروپایی هم‌ اکنون در تلاشند تا در شرایط دشوار جهانی از عواقب حقوقی خروج امریکا از برجام مصون بمانند، از این‌رو در گام اول می‌توان همکاری‌های آموزشی را در دستور کار قرار داد، چرا که این موضوع به هیچ‌ وجه نمی‌تواند مشمول تحریم‌ها باشد و به یقین انتقال دانش و فناوری می‌تواند به نفع هر دو طرف باشد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران