شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 121658 | |

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با اشاره به جهش قابل‌توجه گازرسانی به روستاهای این استان در دولت تدبیر و امید، گفت: تا پایان سال گذشته 801 روستای استان از نعمت گاز بهره‌مند شدند

آذربایجان‌غربی|

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با اشاره به جهش قابل‌توجه گازرسانی به روستاهای این استان در دولت تدبیر و امید، گفت: تا پایان سال گذشته 801 روستای استان از نعمت گاز بهره‌مند شدند درحالی که این تعداد تا پیش از دولت یازدهم کمتر از 200 روستا بود. علیرضا شیخی دیروز در گفت‌وگو با ایرنا، سخت گذر بودن مسیر برخی شبکه‌های گازرسانی روستایی استان را یادآوری کرد و افزود: 188 روستای استان در سال گذشته از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند که یک رکورد در نوع خود به‌شمار می‌رود.

او با اشاره به بهره‌مندی 56درصدی جمعیت روستایی این استان از گاز در زمان حاضر، اضافه کرد: بیش از یک‌میلیون و 100 هزار نفر از مردم استان در روستاها زندگی می‌کنند و براساس این آمار، بیش از 600هزار روستایی از نعمت گاز برخوردار هستند. علاوه بر این، عملیات اجرایی گازرسانی به 331 روستای استان نیز آغاز شده و اکنون در سراسر آذربایجان‌غربی در مراحل مختلفی از اجرا قرار دارد. مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، امسال با نصب 10هزار انشعاب شهری و 35 هزار انشعاب روستایی به ترتیب 26هزار خانوار شهری و 40هزار خانوار روستایی دیگر از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند. شیخی افزود: در سال جاری یک‌هزار و 850کیلومتر شبکه‌گذاری در استان برنامه‌ریزی شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران