شماره امروز: ۵۴۷

سفیر برزیل در آبادان

| کدخبر: 120855 | |

یکی از مهمترین برنامه‌های دولت دوازدهم برای افزایش دامنه های صادراتی کشور توسعه مناسبات ارتباطی با کشورهایی است که شباهت های اقتصادی نزدیکی با کشورمان دارند؛

یکی از مهمترین برنامه‌های دولت دوازدهم برای افزایش دامنه های صادراتی کشور توسعه مناسبات ارتباطی با کشورهایی است که شباهت های اقتصادی نزدیکی با کشورمان دارند؛ برزیل یکی از همین کشورهاست که  با توجه به مراودات فرهنگی نزدیکی که با ایران دارد دورنمای توسعه صادرات در کشورمان را در دستور کار قرار داده است.در همین زمینه سفیر برزیل در تهران گفت: برزیل 1.2میلیارد یورو برای اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری در ایران اختصاص داده است.

 به گزارش «تعادل» به نقل از اتاق آبادان «رودریگو دی آزردوسانتوس» دیروز در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی آبادان اظهار کرد: برای ارتقای مناسبات تجاری نیازمند ایجاد و تفاهم بانکی و ارزی دوجانبه هستیم. او گفت: هم‌اکنون روابط تجاری دو کشور از سوی دو بانک برزیلی با شبکه بانکی ایران درحال انجام است ولی برای گسترش آن از ایجاد شعب بانکی ایران در برزیل نیز حمایت می‌کنیم. سفیر برزیل افزود: برای گسترش روابط باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی ایران در تعاملات دوجانبه استفاده کرد.

 صادرات ایران به برزیل 100 میلیون دلار

واردات 2،6 میلیارد دلار

سفیر برزیل در ادامه گفت: سالانه حدود 100میلیون دلار کالا از ایران به برزیل صادر می‌شود که این مقدار با توجه به حجم بالای واردات ایران از برزیل متوازن نیست.

وی اظهار کرد: صادرات کالا از برزیل به ایران 2.6میلیارد دلار در سال است. وی گفت: کشور برزیل نیازمند خرید محصولات پتروشیمی، شیمیایی، نفتی و کود شیمیایی است و ایران می‌تواند بخش مهمی از آن را برآورده کند. سفیر برزیل اظهارکرد: در بخش‌های اقتصادی، ورزشی و گردشگری آماده توسعه مناسبات با ایران هستیم و در زمینه صدور ویزا نیز مشکلی برای سرمایه‌گذاران و گردشگران ایرانی نیست. سفیر برزیل در ادامه آبادان را یک شهر راهبردی توصیف کرد و گفت: در صورت اعلام خواهرخواندگی آبادان با یکی از شهرهای برزیل کار صدور ویزا نیز تسهیل می‌شود. رییس اتاق بازرگانی آبادان نیز در این نشست گفت: کشور برزیل پیش و پس از برجام مناسبات تجاری خوبی با ایران داشته و دارد. مسعود خیاط‌زاده گفت: اتاق اصناف به عنوان بخش خصوصی آماده همکاری دو جانبه با بخش خصوصی برزیل است. سفیر برزیل روز جمعه(هفتم اردیبهشت) وارد آبادان شد و پس از بازدید از منطقه آزاد اروند، دیدار دو تیم صنعت نفت آبادان و استقلال خوزستان در هفته پایانی لیگ برتر را نیز از نزدیک تماشا کرد. وی در روز دوم سفر خود(هشتم اردیبهشت) با پیشکسوتان ورزش آبادان، اعضای اتاق بازرگانی و برخی مسوولان محلی نشست دوستانه برگزار کرد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران