شماره امروز: ۵۴۷

مشاور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک خبر داد

| کدخبر: 120209 | |

سیدافشین گنج‌بخش مشاور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، با هدف بررسی وضعیت شهرک‌های صنعتی زاهدان و دیدار با مدیران ستادی شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان به این استان سفر کرد.

گروه بنگاه‌ها  

سیدافشین گنج‌بخش مشاور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، با هدف بررسی وضعیت شهرک‌های صنعتی زاهدان و دیدار با مدیران ستادی شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان به این استان سفر کرد. سفری که در جریان آن دورنمایی از مهم‌ترین برنامه اجرایی برای بهبود وضعیت کسب وکار خرد در شهرک‌های صنعتی نیز ارائه شد. مشاور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: به زودی کلینیک عارضه‌یابی صنعت در تمامی شهرک‌های صنعتی کشور راه‌اندازی می‌شود.

سیدافشین گنج‌بخش دیروز در حاشیه سفر به زاهدان با هدف بررسی وضعیت شهرک‌های صنعتی اظهار کرد: تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت در مرحله نخست نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی و در مرحله بعدی بررسی چالش‌های موجود در حوزه واحدهای صنعتی و رفع آنها با هدف حمایت از کالای ایرانی است. وی افزود: در مساله عارضه‌یابی واحدهای صنعتی با پیگیری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، راه‌اندازی کلینیک‌های صنعت در دستور کار قرار گرفت و به زودی این مراکز افتتاح می‌شود. گنج‌بخش ادامه داد: شناخت چالش‌های واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال در بخش اعتبارات و تامین نیروی انسانی و تلاش برای رفع آنها توسط کلینیک صنعت انجام می‌شود.

او از تلاش شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان در رفع موانع تولید قدردانی کرد و گفت: همچنان موانعی سر راه است که باید با برنامه‌ریزی برای حل آنها تلاش کرد. مشاور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بیان کرد: 92درصد صنایع کشور را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند که مسوولیت حمایت، نظارت و برنامه‌ریزی برای آنها بر عهده این سازمان است. گنج‌بخش افزود: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز اقدامات خود را در زمینه حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی از دی سال گذشته با برگزاری کارگروه تخصصی برای ایجاد بسیج همگانی در حمایت از کالای ایرانی آغاز کرد. او ادامه داد: خروجی این کارگروه در اوایل اسفند سال گذشته آغاز به‌ کار کمپین«بیاییم چرخه را بچرخانیم» با هدف حمایت از کالای ایرانی بود که در سال 97 نیز با قدرت به کار خود ادامه می‌دهد.

گنج‌بخش تصریح کرد: روان‌سازی فروش محصولات و توسعه فعالیت واحدهای تولیدی برای حرکت بهتر چرخه صنعت از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی این کمپین است. مشاور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: خیلی‌ها حمایت از کالای ایرانی را تنها در خرید این کالاها می‌دانند در صورتی که تسهیل کردن کار تولید‌کننده و رفع موانع برای عرضه محصولات تولیدی را نباید فراموش کرد.

گنج‌بخش تاکید کرد: ایجاد آرامش برای تولید‌کننده که بتواند با خیال راحت محصولات خود را به دست مردم برساند از دیگر اقدامات در مسیر حمایت از کالای ایرانی تلقی می‌شود. او افزود: در حمایت از کالای ایرانی باید در مسیر پرداخت تسهیلات بانکی، رفع موانع گمرکی و مشکلات بازار تلاش شود که مجموعه این اقدامات در کنار تبلیغات و برندسازی موثر است.

گنج‌بخش گفت: سال 96 بیشترین میزان واگذاری زمین به واحدهای تولیدی را در شهرک‌های صنعتی کشور در مقایسه با سال‌های قبل‌تر داشتیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران