شماره امروز: ۵۴۷

رییس سازمان عشایر کشور:

| کدخبر: 119722 | |

رییس سازمان عشایر کشور گفت: در 3سال گذشته برای کمک به معیشت و بهبود وضعیت تولید و زندگی عشایر بیش از ۸۰۰میلیارد تومان تسهیلات با سود ۴درصد در اختیار عشایر کشور قرار گرفته است.

رییس سازمان عشایر کشور گفت: در 3سال گذشته برای کمک به معیشت و بهبود وضعیت تولید و زندگی عشایر بیش از ۸۰۰میلیارد تومان تسهیلات با سود ۴درصد در اختیار عشایر کشور قرار گرفته است. به گزارش مهر، کرمعلی قندالی دیروز در دیدار با استاندار قزوین اظهار داشت: عشایر از گروه‌های مولد جامعه هستند که با کمترین هزینه‌یی که برای دولت دارند، بیشترین تولید را انجام می‌دهند و در تامین گوشت قرمز و دام نقش اساسی دارند.

او اضافه کرد: مصوبات خوبی برای کمک به عشایر در سال‌های اخیر داشته‌ایم که می‌تواند معیشت این گروه را تقویت کرده و به تولید ملی هم کمک کند.

قندالی یادآور شد: از محل ارزش افزوده حدود ۲۵۰ میلیارد تومان سهم عشایر کشور است که سال آینده انتظار داریم این میزان بیشتر شود.

رییس سازمان عشایر کشور تصریح کرد: از مجموع اعتبارات یاد شده حدود ۸۰میلیارد تومان محقق شده و قوانین دیگر هم به نفع عشایر است و می‌تواند به معیشت عشایر و توسعه و عمران مناطق سکونتی آنها کمک کند. قندالی از خرید خودروهای مورد نیاز ادارات عشایر هم خبر داد و اظهار داشت: در چند سال گذشته تعداد ۱۲۰۰دستگاه خودرو کمک‌دار برای خدمت به عشایر کشور خریداری و در استان‌ها توزیع شده است که به زودی دو دستگاه خودرو و یک دستگاه تانکر آبرسان سیار در اختیار قزوین قرار خواهد گرفت. وی بیان کرد: در راستای کمک به عشایر کشور در 3سال گذشته بیش از ۸۰۰میلیارد تومان تسهیلات (۴۰۰میلیارد تومان از صندوق) با شرایط آسان و سود 4درصد، ضمانت زنجیره‌یی و بازپرداخت پنج‌ساله توزیع شده است.

قندالی گفت: در ایام نوروز با شرکت عشایر در نمایشگاه ملی کشوری با برپایی ۴۰۰ چادر عشایری نماد خوبی از توانمندی‌های این گروه به نمایش درآمد که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

او اضافه کرد: عشایر در اجلاس تبریز ۲۰۱۸ هم حضور دارند و بخش دیگری از توان خود را ارائه خواهند کرد. قندالی اظهار داشت: یک‌درصد از اعتبارات صندوق توسعه برای تقویت زنجیره تولید اختصاص خواهد یافت که از این محل 3.5میلیارد تومان به عشایر اختصاص داده‌ایم که منبع خوبی برای اجرای طرح‌هاست. او اظهار داشت: این اعتبارات برای اصلاح نژاد دام عشایر، مراحل تولید، پیش‌تولید، سلامت و تغذیه دام هزینه خواهد شد.

 بازاریابی تولید عشایر در اولویت است

قندالی اضافه کرد: موضوع بازاریابی تولیدات عشایر از مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، زیرا این گروه در تولید توانمند هستند اما قادر به بازاریابی نیستند و باید به آنها کمک کنیم تا محصولات خود را بفروشند.

رییس سازمان عشایر کشور بیان کرد: 1.5میلیارد دلار از صندوق ارزی برای توسعه روستایی هزینه خواهد شد که سهم عشایر را هم پیش‌بینی کرده‌ایم اما دادن تسهیلات روش‌های خاص خود را دارد و باید برای این گروه به گونه‌یی دیگر عمل کنیم.

قندالی اظهار داشت: ضوابط اعطای تسهیلات با شرایط زندگی عشایر همخوانی ندارد و گرفتن ضامن و سایر مقررات نمی‌تواند نیازهای این گروه را تامین کند. وی افزود: در بازدیدی که از مناطق طارم در استان قزوین داشتیم، مشخص شد عشایر شما قابلیت‌های خوبی دارند و بارش‌های سالانه نیز در مناطق آنها خوب است و با داشتن گیاهان دارویی می‌توانند در تولید نقش مهمی ایفا کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران