شماره امروز: ۵۴۷

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرد

| کدخبر: 119300 | |

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به صدور بیش از ۳۳هزار نماد اعتماد الکترونیک به متقاضیان کار در فضای مجازی از آمادگی برای صدور این نماد برای تمام کسب و کارهای مجازی خبر داد.

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به صدور بیش از ۳۳هزار نماد اعتماد الکترونیک به متقاضیان کار در فضای مجازی از آمادگی برای صدور این نماد برای تمام کسب و کارهای مجازی خبر داد.

به گزارش مهر، رمضانعلی صادق‌زاده گفت: مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بر اساس قانون تجارت مصوب مجلس شکل گرفته و در حوزه کسب و کارهای مطمئن در فضای مجازی ایجاد شده است.

او با بیان اینکه بر اساس اساسنامه‌یی که به ثبت رسیده است باید سیاست‌های لازم در حوزه کسب و کارهای اینترنتی در این مرکز اتخاذ شود، ادامه داد: بر‌اساس قانون رفع موانع تولید، یک هیات مقررات‌زدایی در وزارت اقتصاد شکل گرفته است که تعداد فرآیند صدور مجوزها را کاهش دهد که در حال حاضر نماد الکترونیکی به عنوان یکی از مجوزهای حوزه کسب و کار اینترنتی به رسمیت شناخته شده است. رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تصریح کرد: چنانچه افراد حقیقی و حقوقی بخواهند در حوزه کسب و کار در فضای مجازی فعالیت داشته باشند، تقاضای خود را به این مرکز ارسال می‌کنند تا پس از بررسی درباره اعطای نماد الکترونیکی تصمیم‌گیری شود. صادق‌زاده افزود: همه متقاضیان کار در فضای مجازی برای دریافت نماد اعتماد الکترونیکی باید سامانه داشته باشند که پس از احراز هویت و تایید نهایی، نماد اعتماد الکترونیک به آنها اعطا می‌شود.

او گفت: این نماد در سمت راست سامانه‌های خرید و فروش کالا در فضای مجازی قرار می‌گیرد که دو ویژگی دارد، اول اینکه مردم با اعتماد بیشتری خرید می‌کنند و در مرحله بعدی فروشنده تحت نظارت قرار دارد و چنانچه اختلافی بین خریدار و فروشنده ایجاد شود در این محل رسیدگی خواهد شد. رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی افزود: نماد اعتماد الکترونیک به رونق کسب و کارهای مطمئن در فضای مجازی کمک می‌کند و افراد بدون صرف هزینه‌های یک مغازه یا شرکت می‌توانند در محل کار یا خانه خود این سامانه‌ها را با کمترین هزینه اداره کنند. صادق‌زاده گفت: در حال حاضر حدود ۳۳هزار و ۹۰۰ نماد اعتماد الکترونیک صادر و در اختیار متقاضیان قرار گرفته است، این نماد به مدت یک‌سال اعتبار دارد و ما در طول یک‌سال تمام فعالیت‌های این سامانه‌ها را بررسی و تحت نظارت داریم. او تاکید کرد: سامانه‌هایی که موفق به دریافت نماد اعتماد الکترونیک می‌شوند، شناسنامه‌دار هستند و چنانچه سامانه‌یی معتبر نباشد و اختلافی بین خریدار و فروشنده ایجاد شود، رسیدگی‌های آن زمانبر خواهد بود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران