شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 117991 | |

گیلان رییس اتاق گیلان با اشاره به فعال شدن سرای تجاری ایرانیان در آستراخان روسیه از آغاز سال میلادی جاری گفت: سرای تجاری ایرانیان ظرفیت مناسبی برای معرفی توانمندی‌های صادراتی کشورمان است.

گیلان  رییس اتاق گیلان با اشاره به فعال شدن سرای تجاری ایرانیان در آستراخان روسیه از آغاز سال میلادی جاری گفت: سرای تجاری ایرانیان ظرفیت مناسبی برای معرفی توانمندی‌های صادراتی کشورمان است.

هادی تیزهوش‌تابان دیروز در گفت‌وگو با ایرنا بیان کرد: علاوه بر نمایندگانی از منطقه آزاد انزلی، نمایندگان 14 اتاق بازرگانی کشور نیز در سرای تجاری ایرانیان مستقر و با تمام استان‌ها در ارتباط هستند و از این طریق نمونه محصولات مورد نیاز روسیه برای استان‌ها ارسال می‌شود تا براساس آن صادرات انجام گیرد.

وی اظهار کرد: در همین راستا، سامانه‌یی درحال طراحی و تکمیل است تا تمام کالاهایی که استان‌ها توانمندی صادرات به روسیه را دارند، معرفی شود ضمن اینکه قیمت، مسیر و ضوابط روسیه نیز در آن مشخص شده است.  تیزهوش‌تابان با بیان اینکه کمترین دستاورد راه‌اندازی سرای تجاری ایرانیان در آستراخان باید افزایش چند برابری صادرات باشد، گفت: از زمانی که سرای تجاری ایرانیان راه‌اندازی شده، بسیاری از شرکت‌های روسی در ارتباط با درخواست‌ها و سفارشاتی که دارند به ما مراجعه می‌کنند که درخواست‌هایشان را با توجه به قیمت‌های پیشنهادی آنان بررسی کنیم.

وی افزود: سفارش‌های محصولات مربوط به هر استان را به همان استان ارجاع می‌دهیم تا ارتباط بین آنها و خریداران برقرار شود البته امکان دارد به دلیل اینکه کار را تازه شروع کرده‌ایم، سرعت طی مسیر به کندی باشد اما اهتمام داریم، بتوانیم هر چه سریع‌تر این ارتباط تجاری را برقرار کنیم که البته ما فقط ارتباط‌ دهنده بین تولیدکنندگان و بازرگانان با خریداران هستیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران