شماره امروز: ۵۴۷

با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مشارکت همراه اول

| | |

سومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا ایران صبح دیروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.

سومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا ایران صبح دیروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.

به گزارش «تعادل» به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، این رویداد با حضور محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، صادق عباسی‌شاهکوه مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، نصرالله جهانگرد معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین فلاح‌جوشقانی معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و جمعی از متخصصان این حوزه آغاز به کار کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سخنرانی خود با اشاره به اینکه سه ضلعی «اینترنت اشیا»، «هوش مصنوعی» و «کلان داده‌‌ها» درحال شکل دادن یک تحول بزرگ در دنیا تحت عنوان اقتصاد دیجیتال هستند و نتایج آن تحت عنوان انقلاب صنعتی از آن یاد می‌شود، گفت: توجه ویژه به این عرصه و تلاش برای به کارگیری از توان داخلی برای پیشرفت در این عرصه اولویتی است که حاکمیت‌ها باید به آن توجه کنند.

او در ادامه گفت: نیروهای خلاق و توانمندی در داخل کشور وجود دارند که نمونه آنها در منطقه و دنیا کم است و این نیروها توان دارند که این فناوری را در داخل کشور ایجاد و توسعه دهند و بتوانند بازار داخل و منطقه را با این روند تصاحب کنند.

آذری‌جهرمی اضافه کرد: در چنین نشست‌هایی، شرکت‌‌ها می‌توانند با مرور وضعیت خود بفهمند در بخش تحولات دیجیتال در چه جایگاهی نسبت به رقبا قرار دارند و برگزاری نمایشگاه‌ها و همایش‌‌ها در حوزه تحولات دیجیتال همانند اینترنت اشیا کمک خوبی به فعالان این عرصه برای شناسایی ظرفیت‌‌های داخلی است. همچنین به لطف توسعه فراگیر نسل سوم و چهارم اینترنت موبایل بستر برای انتقال اطلاعات و توسعه در حوزه تحولات دیجیتال فراهم شده است. در آغاز مراسم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از غرفه همراه اول در این نمایشگاه بازدید کرد و از نزدیک با آخرین دستاوردهای این شرکت در حوزه هوشمندسازی و اینترنت اشیا آشنا شد. همراه اول به عنوان حامی برگزاری این رویداد علاوه بر برپایی غرفه با دعوت سخنران تخصصی از شرکت نوکیا در حوزه شهر هوشمند در این کنفرانس حضور دارد.

معرفی NB-IoT و کاربردهای آن، ارائه راهکارهای هوشمندسازی شبکه انرژی شامل برق، گاز و آب، ارائه راهکارهای هوشمندسازی و مدیریت ناوگان حمل و نقل شامل سامانه سپهتن(پایش هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل جاده‌یی) و سامانه تعاملی هوشمند خودرو همچنین نمایش شهر هوشمند از طریق AR از برنامه‌های همراه اول برای حضور در این نمایشگاه است.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند ۲۴و ۲۵بهمن ماه از ساعت ۹تا ۱۷ به محل نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران واقع در «بوستان گفت‌وگو» مراجعه کنند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران