شماره امروز: ۵۴۷

به‌زودی صورت می‌گیرد

| کدخبر: 116316 | |

سایت تولید محصولات ایران‌خودرو در جمهوری آذربایجان با ظرفیت اسمی سالانه 10هزار دستگاه به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

سایت تولید محصولات ایران‌خودرو در جمهوری آذربایجان با ظرفیت اسمی سالانه 10هزار دستگاه به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.  

به گزارش «تعادل» و به نقل از ایکوپرس، در مرحله نخست قرار است محصولات خانواده دنا شامل دنا و دناپلاس تولید شود. همچنین محصولات تولیدی در سایت آذربایجان به کشورهای مشترک‌المنافع (شوروی سابق) که قراردادهای ترجیحی میان آنها اجرا می‌شود، صادر خواهند شد.

براساس این گزارش، با توافق صورت گرفته، شرکت مشترکی میان ایران‌خودرو و بخش خصوصی آذربایجان تاسیس شد که طرف آذری سهم 75درصدی سرمایه‌گذاری مشترک را تامین کرده است. سهم گروه صنعتی ایران‌خودرو 25درصد و فقط شامل صادرات خدمات فنی و مهندسی است.

بر مبنای این گزارش، خط تولید محصولات ایران‌خودرو در سایت جمهوری آذربایجان در فاز ابتدایی با ظرفیت تولید سالانه 6 هزار دستگاه آغاز به کار خواهد کرد که با توسعه ظرفیت آن به 10هزار دستگاه در سال خواهد رسید.

 ارسال نخستین محموله تجهیزات خط تولید

همچنین نخستین محموله صادراتی شرکت تام در راستای تجهیز سایت خودروسازی ایران‌خودرو در جمهوری آذربایجان (نفت چاله) به این کشور ارسال شد. این محموله شامل چهار تریلی حاوی تجهیزات کنار خطی، اسکیدهای خط‌تریم و برخی اقلام دیگر بود که در سایت پروژه تحویل شد.

با توجه به اهمیت این پروژه به لحاظ صادراتی برای ایران‌خودرو، تمام فرآیندهای کاری در بخش‌های مختلف آن به‌طور ویژه و متمرکز از سوی تام ایران‌خودرو در حال پیگیری است؛ به گونه‌یی که این پروژه صادراتی پس از ابلاغ به تام از ابتدای مهرماه تاکنون حدود 53درصد پیشرفت فیزیکی داشته و مقرر شده عملیات تامین تجهیزات خط، لجستیک نصب و راه‌اندازی از سوی تام انجام شود. لازم به ذکر است، ارسال دومین محموله صادراتی نیز به زودی انجام خواهد شد و پس از ترخیص و تحویل در محل پروژه، نصب و راه‌اندازی از سوی کارشناسان تام به انجام خواهد رسید.

این پروژه در زمینی به مساحت 68هزار مترمربع و در شهر ساحلی نفت چاله جمهوری آذربایجان در کنار دریای خزر احداث می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران