شماره امروز: ۵۴۷

مدیر عامل سابق همراه اول در مراسم تودیع خبر داد

| کدخبر: 115129 | |

مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل و هیات‌مدیره همراه اول و شرکت مخابرات ایران برگزار شد. به گزارش«تعادل» به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، مراسم تودیع و تقدیر از مدیرعامل و هیات‌مدیره همراه اول و مخابرات ایران صبح دیروز با حضور جمعی از نمایندگان مجلس،

گروه بنگاه‌ها

مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل و هیات‌مدیره همراه اول و شرکت مخابرات ایران برگزار شد.

به گزارش«تعادل» به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، مراسم تودیع و تقدیر از مدیرعامل و هیات‌مدیره همراه اول و مخابرات ایران صبح دیروز با حضور جمعی از نمایندگان مجلس، معاونان وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات، اعضای هیات‌مدیره این شرکت‌ها، دکتر ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و مدیران همراه اول و شرکت مخابرات ایران در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد.

وحید صدوقی، مدیرعامل پیشین همراه اول که ۱۲سال این عنوان را در اختیار داشت در این مراسم ضمن تشکر از افرادی که ۱۲سال قبل مسوولیت همراه اول را به او سپردند، گفت: طی این ۱۲سال همه همکاران شرکت ارتباطات سیار ایران شامل هیات‌مدیره، معاونان و مدیران، کارشناسان و کارکنان، شرکت‌های تابعه و شرکت‌های همکار، هیات‌مدیره و معاونان شرکت مخابرات ایران، مدیرعامل و مدیران مخابرات‌های استانی با جان و دل کار کردند و اگر من گزارشی ارائه می‌کنم، نتیجه همت همه همکاران است.

صدوقی در ادامه ضمن بیان گزارشی کوتاه درخصوص سال‌های فعالیت‌های خود در همراه اول با اشاره به اینکه در سال ۸۴ بعد از ۱۱سال که از عمر همراه اول می‌گذشت، تعداد سایت‌های همراه اول به ۶۵۰۰ سایت می‌رسید، گفت: در سال ۸۸ و در مرحله خصوصی‌سازی، تعداد سایت‌های نسل ۲ همراه اول به ۱۸هزار و ۸۰۰ سایت و هم‌اکنون بیش از ۶۰ هزار و ۶۰۰ سایت نسل 2.5، 2.75، 3.9و 4.5 همراه اول درحال کار و ارائه خدمت است. درحال حاضر با سایت‌هایی که راه‌اندازی شده ۱۰۰درصد شهرها و ۸۷ درصد روستاهای کشور در نسل 2.75و ۱۲۳۵شهر(99.2درصد) شهرها پوشش نسل 3.9و ۱۲۳۱شهر(۹۹درصد) درصد شهرها پوشش نسل 4.5 دارند. صدوقی ادامه داد: همراه اول در فاز ۵ و ۶ یک برنامه ۵ ساله‌یی را با همت هیات‌مدیره در سال ۹۰ تدوین کرد. از ۹۱تا ۹۴ حدود ۲۰هزار سایت راه‌اندازی شد که انقلابی در همراه اول و مخابرات استان‌ها بود که طی ۱۴ماه از شهریور ماه ۹۵ تا آبان امسال اتفاق افتاد و ۳۹هزار سایت راه‌اندازی شد و تقریبا خیلی از رکوردها شکست. بعد از چین در دنیا براساس آمار GSMA نخستین اپراتور در راه‌اندازی سایت در ۶ سال گذشته هستیم و اگر این اتفاق نمی‌افتاد، امروز همراه اول رهبری موبایل باند پهن را در اختیار نداشت. هر چند ما پروانه ۳Gو ۴G را ۶ ماه دیرتر دریافت کردیم و علاوه بر آن ۱۰مگاهرتز فرکانس به رقیب ما واگذار شد و این درحالی بود که به همراه اول فرکانسی واگذار نشد. ما با همت مهندس صدری(مدیرعامل وقت رایتل) در اردیبهشت امسال RAN sharing را اجرا کردیم و فرکانس خوبی را با همکاری رایتل در اختیار گرفتیم تا با پوشش سراسری همراه اول، سرویس مناسبی به مشترکین خود بدهیم. پس فاز ۷ ثمره اقدام، جانفشانی، همراهی و همدلی همه عزیزان در ارتباطات سیار ایران، شرکت‌های همکار، نقش اول کیفیت و مخابرات استان‌ها و مخابرات ایران بود که این مهم اتفاق افتاد.

مهندس صدوقی در ادامه با اشاره به رشد هزار برابری ترافیک دیتا طی ۴سال گذشته در همراه اول گفت: ترافیک دیتای همراه اول در آذر ماه امسال به بیش از ۳۰۰۰ ترابایت رسید. در عرض ۴ماه گذشته همراه اول۱۴۰۰ترابایت و رقیب ما حدود ۴۰۰ترابایت رشد ترافیک دیتا داشته و با اقدام خوبی که در حوزه توسعه انجام شد، توانستیم رتبه اول دیتا را کسب کنیم. با وجود رشد ۱۰۰۰برابری دیتا درآمد دیتا حدود ۲۰برابر شد. یعنی روند رشد دیتا ۱۰۰۰برابر ولی درآمد ۲۰برابر و تقریبا هر سال ۲برابر شده است. درآمد دیتا در همراه اول از سال ۹۱تا ۹۵ هر سال ۲برابر شده و امسال هم بالغ بر ۳۶۰۰میلیارد تومان درآمد دیتا در همراه اول خواهد بود. وی ادامه داد: در سال ۸۴ تعداد سیمکارت‌های واگذار شده همراه اول 8.5 میلیون سیمکارت بود. درحال حاضر 93.5میلیون سیمکارت واگذار شده است. در سال ۸۴، 8.5 میلیون سیمکارت ثبت شده بود ولی امروز ۷۱میلیون سیمکارت ثبت شده و در اسفند ماه ۸۴، ۵ میلیون سیمکارت سرویس فعال بودند و امروز ۵۲ میلیون سیمکارت فعال در شبکه همراه اول درحال سرویس‌دهی هستند. براساس آمار وزارت ارتباطات سهم بازار همراه اول ۶۰ درصد است.

مدیرعامل پیشین همراه اول درخصوص عملکرد مالی همراه اول گفت: کیفیت عملکرد همراه با عملکرد مالی، بزرگ‌ترین عملکرد شرکت بوده است. همراه اول در بورس، رتبه دوم شفافیت را دارد و در ارزیابی ۱۰۰شرکت برتر همراه اول در ارزیابی گروه مخابرات، رتبه اول و در ارزش بازار و سودآوری رتبه دوم کشوری را کسب کرد. همچنین همراه اول در ۴سال گذشته در ارزیابی جشنواره فاوای وزارت ارتباطات، رتبه اول و در هر دو دوره ارزیابی حمایت از تولید داخل توانسته رتبه اول حمایت از منابع و محتوای داخلی را کسب کند.

صدوقی در پایان با اشاره به مسوولیتی که به عهده مدیران جدید قرار داده شده، گفت: ان شاالله مسوولیتی که به عهده این بزرگان و عزیزان قرار داده شده را با علاقه‌یی که به مجموعه دارند به خوبی انجام دهند. برای دکتر صفری رییس هیات‌مدیره مخابرات ایران، مهندس صدری مدیرعامل مخابرات ایران، مهندس فرهنگ مدیرعامل ارتباطات سیار ایران(همراه اول) و اعضای هیات‌ مدیره آرزوی موفقیت می‌کنم و ان‌شاءالله این امانتی که به شما تحویل می‌شود را به بهترین نحو ممکن به نسل بعدی واگذار کنید. در ادامه مهندس حمید فرهنگ، مدیرعامل جدید همراه اول در صحبت‌های خود با اشاره به اینکه همان مسیر قبل را ادامه خواهیم داد، گفت: برنامه ۵ ساله همراه اول به خوبی اجرا و شاخص‌های کیفی مد نظر همه محقق شده است. امروز همراه اول در بازار از نظر ضریب نفوذ، رشد مشتری و میزان مصرف دیتا پیشرو است و برنامه‌های آتی همراه اول هم نشان از نگاه راهبردی هیات‌مدیره و همراه اول دارد.

مدیرعامل جدید همراه اول ادامه داد: اپراتور اول پیشتاز بازار است و در زمینه مکالمه و دیتا سهم بازار بزرگی را دارد. در آینده بزرگ‌ترین چالش بعد از توسعه ۶۰ هزار سایت ارتباطی نسل 4، بحث‌های محتوا و توسعه سرویس‌ها از مهم‌ترین اقدامات آتی شرکت همراه اول خواهد بود.

فرهنگ در ادامه گفت: زیرساخت‌های همراه اول بسیار مناسب است و بستر بسیار خوبی برای ارائه امکانات ایجاد شده است. در برنامه 5 ساله دوم نگاه ما توسعه سرویس‌های نوین ازجمله سرویس‌های ابری است. فرهنگ با بیان اینکه همراه اول خام‌فروشی نخواهد کرد، گفت: صرفا ارائه بستر ارتباطی توسط همراه اول صورت نخواهد گرفت و سرویس‌ها و خدمات نوین و مناسب برای کاربر ازجمله اقدامات همراه اول است. مدیرعامل همراه اول با اشاره به اقدامات این اپراتور برای ارائه امکانات به کسب‌وکارهای نوین گفت: یکی از مسائل مهم که در دستورکار اپراتور اول قرار گرفته است، ارائه امکانات در بستر دولت و ارائه امکانات برای استارت‌آپ‌ها با توسعه سرویس و محتوا برای تحقق اقتصاد دیجیتالی است. فرهنگ درباره خدمات نوین اپراتور اول توضیح داد و گفت: همراه اول تا به امروز خدمات نوینی را ازجمله اینترنت اشیا در دستورکار خود داشته که این مسائل ادامه پیدا می‌کند؛ چراکه برای بخش خصوصی از مهم‌ترین نیازها به شمار می‌رود.

وی ضمن بیان اینکه از ظرفیت برند همراه اول برای توسعه برندهای دیگر استفاده می‌کنیم، گفت: چشم‌انداز همراه اول، برترین و محبوب‌ترین شرکت ایرانی است و امیدوارم که در کنار رسیدن به برترین و محبوب‌ترین شرکت ایرانی بتوانیم محبوب‌ترین برند ایرانی هم باشیم و این موضوع اتفاق نمی‌افتد مگر با تکیه بر نیروی انسانی خبره که همراه اول آن را داشته و بحمد‌الله موفق هم بوده و در آینده هم همان‌گونه خواهد بود. علی بقایی، رییس هیات‌مدیره همراه اول نیز در سخنان خود با اشاره به اینکه مجموعه مخابرات ثابت و همراه باید خودشان را برای تحولات عظیمی که در این صنعت رخ می‌دهد آماده کنند، گفت: هم از لحاظ فرهنگی هم از لحاظ منابع انسانی و حوزه‌های دیگر باید تعامل صورت گیرد. وی ادامه داد: مهم‌ترین سرمایه در مجموعه مخابرات نیروی انسانی است؛ نباید از ورود ایده‌ها و تفکرات جدید آشنا به صنعت جلوگیری کنیم. تغییرات اتفاق نمی‌افتد مگر با ایده‌های جدید که حتی گاهی موجب چالش هم خواهد شد. بقایی در پایان گفت: توصیه من به مدیرعامل جدید مخابرات ایران و همراه اول این است که تعامل داشته باشند، تعامل هم باعث ارزش افزوده اقتصادی می‌شود و هم باعث ارزش افزوده معنوی، این تعامل باعث پیشرفت و رقابت می‌شود.

شایان ذکر است در این مراسم احکام اعضای جدید هیات‌مدیره همراه اول و شرکت مخابرات ایران و مدیران عامل این دو شرکت اعطا شد. همچنین از زحمات اعضای سابق هیات‌مدیره و مدیران عامل سابق این شرکت‌ها با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران