شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 114789 | |

کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هم اینک 226 هزار نفر در کشور بیمه بیکاری دریافت می‌کنند که از این تعداد 52 هزار نفر مربوط به شهر تهران است.

کهگیلویه و بویراحمد   مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هم اینک 226 هزار نفر در کشور بیمه بیکاری دریافت می‌کنند که از این تعداد 52 هزار نفر مربوط به شهر تهران است.

به گزارش ایرنا، کریم یاوری در کارگاه آموزشی روابط کار، بیمه بیکاری و بازرسی کار در یاسوج لزوم حمایت از کارفرمایان و گره‌گشایی از کار این قشر را یادآور شد و اظهار داشت: با رفع مشکل کارفرمایان و رونق فعالیت کارگاه‌ها جریان تولید و اشتغال تداوم خواهد یافت و از این طریق بستر توسعه اقتصادی فراهم می‌شود.

وی با اشاره به کسری درآمد 750 هزار میلیارد ریالی صندوق بیمه بیکاری کشور در سال 1392 افزود: سال‌های 1393، 1394 و 1395 حدود 550هزار میلیارد ریال از این میزان کسری با تلاش و برنامه‌ریزی مسوولان دولت تدبیر و امید در حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جبران شد.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: باید امور و مسائل مجموعه‌های کارگر، کارفرما و کارگاه با یکدیگر دیده شود و با قانون‌مداری و برنامه‌ریزی اصولی جریان اشتغال، تولید و صیانت از نیروی کار را مدیریت کرد.  یاوری با بیان اینکه به ازای هر 6 بیمه شده یک مستمری‌بگیر در کشور وجود دارد، عنوان کرد: باید در فرآیند رسیدگی به درخواست‌های بیمه بیکاری ضمن حمایت از کارگر و کارفرما با اعمال صحیح قانون از تحمیل هزینه به صندوق بیمه بیکاری جلوگیری کرد.

وی ابراز داشت: 13 میلیون نفر بیمه شده اصلی و

9 میلیون و 300 هزار نفر بیمه شده اجباری در کشور وجود دارد و جمعیت زیر پوشش تامین اجتماعی نیز 42 میلیون نفر است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران