شماره امروز: ۵۴۷

معاون اشتغال وزارت تعاون:

| کدخبر: 112770 | |

معاون توسعه، کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون گفت: بسته‌های اشتغال روستایی هفته آینده اعلام و سامانه مربوطه باز خواهد شد. به گزارش ایسنا، عیسی منصوری دیروز در جلسه شورای اداری استان فارس گفت:

معاون توسعه، کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون گفت: بسته‌های اشتغال روستایی هفته آینده اعلام و سامانه مربوطه باز خواهد شد. به گزارش ایسنا، عیسی منصوری دیروز در جلسه شورای اداری استان فارس گفت: بعد از در دسترس قرار گرفتن سامانه اشتغال روستایی و فراگیر، سامانه جامع‌تری که طراحی کرده‌ایم، راه‌اندازی خواهد شد. او با بیان اینکه شبکه مورد نظر فراگیر و ملی است و همه طرح‌ها در یک قالب مدیریت می‌شود، گفت: تلاش می‌کنیم برای همه طرح‌ها چه در حوزه توسعه کسب وکار چه سرمایه‌گذاری بستر فراهم شود. بنابر این طیفی از خوداشتغالی، مشاغل خانگی از یک طرف و از طرفی به شکل کارفرمایی طرح‌های خرد، کوچک و متوسط تحت پوشش خواهد بود. او همچنین گفت: 20هزارمیلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال فراگیر و 12هزارمیلیارد تومان اعتبار برای اشتغال روستایی در نظر گرفته شده اما قرار نیست همه منابع امسال هزینه شود. منصوری با بیان اینکه پیش‌بینی ما اجرای 20طرح سرمایه‌گذاری در هر استان است، گفت: تصمیم‌گیری‌ها به شکل متمرکز در یک حوزه خاص نیست. معاون اشتغال وزارت تعاون با بیان اینکه حتی یک برنامه موفق اشتغال را در جهان نمی‌توان پیدا کرد که با دریافت تسهیلات ایجاد شده باشد، گفت: بحث ایجاد اشتغال بر پایه پرداخت تسهیلات یکی از نقایص نظام اجرایی بود؛ ما برای رفع این نقیصه، تسهیلات را به عنوان مساله اول قرار نداده‌ایم بلکه موضوع اصلی مداخله است. منصوری در عین‌ حال تاکید کرد که قرار نیست در تمام روستاها مداخله انجام شود؛ گفت: با روش‌های تخصصی‌تر و علمی‌تری کار می‌شود، روستاهای کر را انتخاب می‌کنیم تا زمینه توسعه روستاهای همجوار شوند؛ اگرچه این نگرانی وجود دارد که در تله اقتصاد دستوری بیفتیم. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس نیز گفت: برای اشتغال فراگیر بیش از هزار و 32میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده بود که تاکنون هزار و 33میلیارد تومان طرح در رسته‌های مختلف تعریف شده است. سهراب مختاری با بیان اینکه آمادگی پذیرش 823 طرح دیگر نیز وجود دارد؛ گفت: در اشتغال روستایی کمتر از 2هزارمیلیارد تومان طرح آماده داریم. او گفت: برای توانمندسازی روستاییان و عشایر 16برنامه اشتغال‌زا تعریف شده است، طرح‌هایی نظیر دهکده اشتغال، صنایع دستی، بوم‌گردی و...

مختاری گفت: 7هزار و 560 سهمیه کارورزی داشتی، با همکاری تمام تشکل‌ها 8 هزار و 17کاروز مجاز داریم و 21هزار کارورز ثبت‌نام شده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران