شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 112086 | |

رییس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل از امضای تفاهمنامه تجاری بین جهاد کشاورزی اردبیل و شرکت روسی خبر داد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل از امضای تفاهمنامه تجاری بین جهاد کشاورزی اردبیل و شرکت روسی خبر داد.

به گزارش تسنیم، عدیل سروی دیروز در آیین رسمی امضای تفاهمنامه همکاری اقتصادی و کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی با لئونید لوژچکو مدیرعامل شرکت ترد اکسپورت کشور روسیه در اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل ظرفیت‌ها و توانمندی‌های زیادی در بحث صادرات محصولات کشاورزی و همکاری‌های تجاری دارد که باید از این ظرفیت‌ها

به نحو احسن استفاده شود. وی افزود: به مدت 10 سال است که یک مرکز تجاری توسط بازرگانان استان در کشور روسیه راه‌اندازی شده و توانایی لازم برای صادرات محصولات لبنی و کشاورزی و گوشت و طیور را داریم چراکه این استان دارای محصولات باکیفیتی است که می‌تواند با محصولات خارجی رقابت کند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: بسترهای لازم برای صادرات محصولات تولیدی به کشورهای خارجی وجود دارد که برای دستیابی به اهداف موردنظر نیاز است حمایت‌های لازم در این زمینه انجام شود و نسبت به راه‌اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی اقدام شود تا مسیر رشد و توسعه استان در آینده‌یی نزدیک فراهم شود. مدیر‌عامل شرکت ترد اکسپورت روسیه، لئونید لوژچکو نیز در این مراسم بیان کرد: امیدواریم امضای این تفاهمنامه بتواند شروع خوبی برای همکاری‌ها و مراودات بین این دو کشور باشد و تاکنون اقدامات مناسبی در این زمینه انجام یافته که تلاش می‌شود از این پس نیز به همین شکل باشد. لئونید لوژچکو افزود: دراختیار قرار دادن یک میلیون هکتار زمین زراعی برای کارشناسان و متخصصان بخش کشاورزی استان اردبیل روسیه از اقداماتی است که برای گسترش بیش از پیش روابط تجاری در زمینه کشاورزی محسوب می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران