شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 111399 | |

اردبیل حسین پیرموذن رییس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی استان اردبیل معتقد است که زیرساخت‌های صنایع تبدیلی و تامین مواد اولیه در استان به دلیل نبود امکانات لازم فراهم نشده است.

اردبیل  حسین پیرموذن رییس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی استان اردبیل معتقد است که زیرساخت‌های صنایع تبدیلی و تامین مواد اولیه در استان به دلیل نبود امکانات لازم فراهم نشده است.

وی گفت: بحث ایجاد صنایع تبدیلی در استان به ویژه در حوزه کشاورزی بیشتر در مورد سیب‌زمینی تحقق یافته و هنوز در زمینه فرآورده‌های دیگر از جمله تولیدات دامی به این موضوع توجه کافی نشده است. پیرموذن بیان کرد: در استان اردبیل می‌توان در زمینه انواع محصولات تولیدی اقدام به ایجاد صنایع تبدیلی کرد ولی سرمایه‌گذاری خوبی در این زمینه صورت نگرفته است، با اینکه این استان از مناطق پیشرو در تولید شیر در کشور محسوب می‌شود ولی تاکنون برای ایجاد صنایع تبدیلی این محصول اقدام نشده و در صورت راه‌اندازی صنایع تبدیلی شاهد اشتغال‌زایی و صادرات این محصول در استان خواهیم بود. رییس اتاق اردبیل بازسازی ماشین‌آلات واحدهای تولیدی استان با هدف رقابت با بازار‌های جهانی را ضروری دانست و گفت: برای اینکه محصولات صادراتی با زمان ماندگاری بالا در استان تولید شود، لازم است علاوه بر ایجاد صنایع تبدیلی تجهیزات و ماشین‌آلات واحدهای تولیدی نوسازی شود. بهروز پورسلیمان نایب‌رییس اتاق اردبیل هم در این باره گفت: با وجود تولید محصولات متنوع کشاورزی و دامپروری هنوز صنایع تبدیلی و تکمیلی مرتبط با این بخش در استان اردبیل در حد نیاز وجود ندارد و باید در این زمینه اقدام شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران