شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 110576 | |

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: مبارزه با پولشویی یکی از راهکارهای تحقق عدالت است.

لرستان|

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: مبارزه با پولشویی یکی از راهکارهای تحقق عدالت است.

به گزارش«تعادل» به نقل از ایسنا، محمدرضا صفی‎خانی در کارگاه آموزشی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در حوزه اصناف اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی یکی از ارکان شفافیت اقتصادی و ایجاد اقتصاد سالم در یک کشور است. وی پولشویی را یکی از معضلات سیستم اقتصادی عنوان کرد و گفت: باید پولی که قابلیت ورود به سیستم گردش پولی کشور را ندارد، شناسایی کرد چراکه باعث مریض شدن اقتصاد می‎شود.

صفی‎خانی، شناسایی پول‎های کثیف را از مطالبات مردم برشمرد و اضافه کرد: مردم می‎خواهند در فضایی با اقتصاد سالم زندگی کنند و این مهم یکی از مهم‌ترین اهداف نظام در کشور است. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خاطرنشان کرد: ایجاد اقتصاد سالم از وظایف دولت‎ها بوده که نتوانستند آن را به خوبی به انجام برسانند و در خیلی از جاها شفافیت در اموال نیست.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون هر ایرانی به طور متوسط 5 حساب بانکی دارد، ادامه داد: پول‎های سرگردان زیادی در اقتصاد کشور وجود دارد. صفی‎خانی از وجود 400میلیون حساب بانکی و 42موسسه مالی و بانک در کشور خبر داد و با بیان اینکه اصناف باید در حساب‎های خود شفافیت مالی داشته باشند، افزود: در لرستان از این موضوع استقبال می‎شود اما باید در این رابطه شرح وظایف شود و اصناف تکلیف خود را در این رابطه بدانند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان یادآور شد: یکی از مطالبات مردم ایجاد عدالت بوده و مبارزه با پولشویی یکی از راهکارهای تحقق این مهم است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران