شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 109143 | |

با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار اصفهان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، نمایندگان مردم شهرستان‌های لنجان و مبارکه در مجلس، مدیرکل راه‌آهن استان اصفهان و... ایستگاه راه‌آهن «ریز»، خطوط اتصال مجتمع فولاد سبا به شبکه ریلی کشور و فاز سوم آزادراه کنارگذر غربی اصفهان به بهره‌برداری رسید.

اصفهان|

با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار اصفهان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، نمایندگان مردم شهرستان‌های لنجان و مبارکه در مجلس، مدیرکل راه‌آهن استان اصفهان و...  ایستگاه راه‌آهن «ریز»، خطوط اتصال مجتمع فولاد سبا به شبکه ریلی کشور و فاز سوم آزادراه کنارگذر غربی اصفهان به بهره‌برداری رسید.

در این مراسم سبحانی مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: با توجه به استقرار فولاد مبارکه در شهرستان مبارکه و مجتمع فولاد سبا در منطقه لنجان، توسعه حمل‌ونقل در این دو شهرستان ضرورت داشت. جاده‌های خوبی در اطراف این دو شهرستان وجود دارد، اما برای حمل حدود ۱۰میلیون تن محصولات فولادی و نزدیک ۲۰میلیون تن مواد اولیه به این کارخانه‌ها طبیعتا جاده‌ها جوابگو نیستند. وی از افتتاح و بهره‌برداری کنارگذر غربی به عنوان مسیری کارآمد برای تسهیل حمل ونقل بار و سفر به شمال، تهران و سایر استان‌های کشور یاد کرد و گفت: چون بخشی از این مسیر با تاسیسات و اراضی فولاد مبارکه در منطقه کرکوند تلاقی پیدا می‌کرد، با وجود همه مشکلات موجود، فولاد مبارکه تصمیم گرفت برای به بهره‌برداری رساندن فاز سوم کنارگذر غربی، زمین‌های موردنظر را آزاد کند و در اختیار پیمانکار اداره راه قرار دهد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران