شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 108907 | |

همدان معاون امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری همدان تصریح کرد: بالاترین نرخ بیکاری استان در میان جامعه تحصیلکردگان استان هستند.

همدان  معاون امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری همدان تصریح کرد: بالاترین نرخ بیکاری استان در میان جامعه تحصیلکردگان استان هستند.

به گزارش ایسنا، رضا قیاسی دیروز در جلسه انعقاد تفاهمنامه میان استانداری، اداره کل فنی و حرفه‌یی و صندوق کارآفرینی امید که در راستای روستای بدون بیکار برگزار شده بود، افزود: گرچه استان همدان جزو 3 استان برتر کشور در زمینه نرخ اشتغال است اما این به مفهوم نبود بیکار نیست بنابراین همه دستگاه‌ها و مدیران باید در راستای تحقق این هدف تلاش کنند. وی با بیان اینکه از آغاز دولت یازدهم به این پدیده به صورت جدی پرداخته شده است، افزود: باید از این پس نیز با شتاب بیشتری در زمینه اشتغال گام ‌برداریم چراکه بیشترین هرم جمعیت استان در رنج سنی 25تا 30سال قرار دارند که همگی نیازمند ایجاد اشتغال هستند. قیاسی با بیان اینکه درحال حاضر نرخ رشد جمعیت در کشور 1.2درصد است، افزود: نرخ رشد جمعیت استان روند کاهشی را نشان می‌دهد که اگر در حوزه مهاجرت متخصصان به استان‌ها و کشورهای دیگر نباشد نگران‌کننده است چراکه قطعا این افراد به خاطر نبود شغل اقدام به مهاجرت کرده‌اند. وی ادامه داد: در صورتی که کارگر صفر بخواهد از استان مهاجرت داشته باشد، مشکلات و مسائل اجتماعی فراوانی برای او همچنین خانواده‌اش اتفاق خواهد افتاد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران