شماره امروز: ۵۴۷

نشست کار گروه صنعت و معدن در آستراخان

| کدخبر: 108659 | |

در چارچوب برنامه‌ریزی تنوع بخشی به همکاری‌های اقتصادی ایران، ارزش صادرات ایران به روسیه در 6ماهه اول سال 2017 نسبت به دوره مشابه سال پیش 36 درصد افزایش یافت.

 بنگاه‌ها|

در چارچوب برنامه‌ریزی تنوع بخشی به همکاری‌های اقتصادی ایران، ارزش صادرات ایران به روسیه در 6ماهه اول سال 2017 نسبت به دوره مشابه سال پیش 36 درصد افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، مقایسه آمار تجارت خارجی دو کشور نشان می‌دهد که صادرات ایران به روسیه از 168میلیون دلار در 6 ماهه نخست سال 2016 به 228 میلیون دلار در دوره مشابه سال کنونی رسیده است. فرهاد پرند رایزن بازرگانی سفارت ایران در فدراسیون روسیه دیروز با اعلام این آمار، گفت: نکته قابل‌توجه در این رشد، تلاش موفق طرف ایرانی برای ایجاد تعادل منطقی در تراز تجاری با روسیه است. وی با بیان اینکه ارزش کل روابط اقتصادی دو کشور در مدت مورد بررسی 737 میلیون دلار است، اظهار کرد: همچنین واردات ایران از روسیه از 594میلیون دلار نیمه اول سال 2016 به 509 میلیون دلار در 6ماهه نخست امسال رسیده که کاهش 16درصدی آن حرکت به سوی متعادل کردن تراز بازرگانی است. فرهاد پرند در ادامه نیز با اشاره به زمینه‌های فراوان افزایش روابط اقتصادی دو کشور به برنامه برگزاری نشست 4 روزه همکاری‌های تجاری، صنعتی و معدنی ایران و روسیه اشاره کرد که از سوم آبان ماه به ریاست مشترک مجتبی خسروتاج قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و گئورکی کالامانوف معاون وزیر صنعت و تجارت روسیه در آستراخان این کشور برگزار می‌شود. وی افزود: امکان حضور نمایندگان شرکت‌های ایرانی در زمینه‌های مرتبط ازجمله صنعتی و معدنی، ماشین‌آلات کشاورزی، خودرو، نفت و گاز، ساخت واگن، معدن، صنایع غذایی، کشاورزی، محصولات دامی و لبنی، صنایع شیمیایی و پتروشیمی، بخش‌های مختلف بانکی و سرمایه‌گذاری در این اجلاس پیش‌بینی شده است. از سوی دیگر باتوجه به برنامه‌ریزی روسیه برای حضور گسترده شرکت‌های این کشور، زمینه‌های رایزنی برای ایجاد و توسعه همکاری‌های دو و چندجانبه با هدف افزایش مبادلات، تولید و صدور مشترک و نیازسنجی وجود دارد. برای حضور در این نشست که در آستراخان در کناره شمال‌غربی دریای خزر و با همکاری طرف‌های روسی برگزار می‌شود، شرکت‌های متقاضی می‌توانند از طریق اداره کل اروپا، امریکا و مشترک‌المنافع سازمان توسعه تجارت ایران اقدام کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران