شماره امروز: ۵۴۷

یادگار امام در دیدار با مدیران بخش تعاون:

| کدخبر: 106203 | |

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن خمینی با حضور در حرم مطهر امام راحل گفت: فقدان تربیت کار گروهی عامل ناکامی تعاونی‌ها در کشور است. به گزارش «تعادل» و به نقل از اتاق تعاون ایران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن خمینی دیروز در دیدار جمعی از مدیران اتاق‌ها، اتحادیه‌ها و تعاونی‌های سراسر کشور که در حرم مطهر امام‌خمینی(ره) برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت:

گروه بنگاه‌ها|

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن خمینی با حضور در حرم مطهر امام راحل گفت: فقدان تربیت کار گروهی عامل ناکامی تعاونی‌ها در کشور است. به گزارش «تعادل» و به نقل از اتاق تعاون ایران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن خمینی دیروز در دیدار جمعی از مدیران اتاق‌ها، اتحادیه‌ها و تعاونی‌های سراسر کشور که در حرم مطهر امام‌خمینی(ره) برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: با توجه به نخستین روز از هفته تعاون لازم است که بگوییم انجام دادن کارهای تیمی مستلزم داشتن یک فرهنگ خاص است، فرهنگی که انسان نفع شخصی را در نفع جمع می‌بیند و یک نفع کوتاه‌مدت را در نظر نمی‌گیرد. یادگار امام افزود: توجه ما به تعاونی‌ها باید در برگزار شدن حق باشد و اگر ما نتوانستیم فعالیت‌های تعاونی را به خوبی در کشور داشته باشیم، دلیلش عدم فرهنگ کار جمعی در کشور است و لازم است که ما در کودکی کار جمعی را بیاموزیم و نسبت به انجام کارهای دسته‌جمعی تمرین داشته باشیم و اگر این فرهنگ را از ریشه تقویت نکنیم، فرهنگ و هم تعاونی‌ها و جامعه با بحران روبه‌رو می‌شویم. وی در ادامه بیان داشت: پیشنهاد ما برای رونق تعاونی‌ها در کشور ایجاد کارگاه‌هایی است که از دبستان تا دبیرستان را شامل می‌شود و باید این مهم برای تقویت فرهنگ کار گروهی توسط وزارت تعاون و آموزش و پرورش شکل بگیرد همان‌طور که از سال‌های گذشته وجود داشت. حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن خمینی با اشاره به اینکه برخی کشورها مانند آلمان و ژاپن دارای اقتصاد خوبی هستند، گفت: این اقتصادها نتیجه کار گروهی و دست در دست هم دادن جامعه و نتیجه فرهنگی است که انسان‌ها بتوانند مشکلات جمع را مشکلات خودشان ببینند و همدلانه و با هم زندگی کنند و این موضوعات فقط با سخن گفتن تحقق پیدا نمی‌کند بلکه محتاج یک تربیت ملی و فرآیندی است که از کودکی و نوجوانی شروع شود.

وی در پایان اظهار داشت: حادثه واژگونی اتوبوس دختران دانش‌آموزان هرمزگانی را به خانواده‌های درگذشتگان تسلیت می‌گوییم و برای خانواده‌های این عزیزان طلب صبر داریم.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران