شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 102186 | |

سایپای امروز در مسیر بهره‌وری و سودآوری است گروه خودروسازی سایپا در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال با هدایت، درایت و تلاش همه ارکان سازمان کوشیده تا از محدوده زیان خارج شده و مجددا در مسیر بهره‌وری و سوددهی قرار گیرد.

سایپای امروز در مسیر بهره‌وری و سودآوری است گروه خودروسازی سایپا در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال با هدایت، درایت و تلاش همه ارکان سازمان کوشیده تا از محدوده زیان خارج شده و مجددا در مسیر بهره‌وری و سوددهی قرار گیرد.

 مهدی جمالی مدیرعامل گروه خودرو‌سازی سایپا در پیامی به مناسبت روز صنعت و معدن گفت: امروزه پدیده جهانی ‌شدن باعث‌ شده تاحدودی مرزبندی‌های جغرافیایی و سرزمینی کمرنگ‌تر از گذشته شود و بیشتر در قالب تعاملات و ارتباطات نمود یابد و اقتصاد ملی کشورها تحت‌تاثیر این روابط دچار نوسان و تغییر شود. درواقع هر کشوری به تنهایی و به دور از تعامل با جهان نمی‌تواند به توفیق کامل نایل شود. در این راستا کشورهای توسعه‌یافته در صورت اختلال در تعاملات بین کشورها، کمتر دچار بی‌ثباتی و اشکال در مدیریت و اداره امور اقتصادی خود می‌شوند و بی‌شک کشورهای در حال توسعه تحت‌تاثیر نوسانات بازار جهانی و تعاملات اقتصادی دنیا قرار خواهند ‌گرفت. اما نکته‌یی که اهمیت دارد آن است کشورهای در حال توسعه که هم‌راستا با تعاملات دنیای پیرامونی از حیث استقرار شاخص‌های زیربنایی توسعه به‌ویژه در تولید و اقتصاد موفق عمل کردند، بی‌گمان در چالش‌های جهانی کمتر دچار مشکلات اقتصادی و اجتماعی خواهند شد و با تکیه بر استعدادها و توانمندی‌های داخلی، چرخ حیات تولید و اقتصاد کشور در مسیر درست حرکت خواهد کرد و تکانه‌ها و محدودیت‌های مختلف بیرونی خللی بر شتاب روند خوداتکایی آنها ایجاد نخواهد کرد.

همان‌گونه که می‌دانیم تولید و اقتصاد کشورمان چند سالی است که با هدایت عالمانه رهبر معظم انقلاب تحت عنوان کلی «اقتصاد مقاومتی» در مسیر بالندگی و رشد قرار گرفته و این عزت و عظمت باعث شده تا دولت محترم در موضوع اقتصاد مقاومتی عملکرد قابل‌قبولی داشته باشد.

صنعت خودرو از مهم‌ترین صنایع هر کشور است که صنایع متعددی به این صنعت در تامین مواد اولیه و قطعات و تولید محصول نهایی وابستگی دارند. چنانچه صنعت خودرو بتواند بر پایه توانمندی‌های داخلی ادامه حیات دهد به یقین از تنگناها و نوسانات متعدد در بازار رقابت رهایی خواهد یافت.

از این‌رو، درون‌زایی اقتصاد و تولید، نقش بسزایی در ایستادگی مقابل تکانه‌های بیرونی خواهد داشت. اقتصاد درون‌زا متاثر از منابع داخلی، ظرفیت‌های بومی، تولیدات قابل رقابت و تعامل در عرصه بین‌المللی است و خوشبختانه ایران اسلامی طی سال‌های اخیر گام‌های موثری در حوزه درون‌زایی و برون‌نگری اقتصاد و تولید برداشته است.

از درون اقتصاد ملی، تولید کشور با اتکا به ظرفیت‌های داخلی به رشد و بالندگی رسیده‌ و صنعت خودرو باتوجه به پیشینه بلند خود با امید به آینده‌یی بهتر در مسیر پویایی و خوداتکایی، گام‌های اساسی و پرتوانی را برداشته است. سیاست‌های دولت در بخش صنعت به‌ویژه صنعت خودرو به ثبات و تعادل خوبی رسیده و با به‌ثمر نشستن طرح‌های سرمایه‌گذاری مشترک و توسعه محصول طی ماه‌های آینده، شاهد حرکت پرشتاب‌تر صنعت خودروسازی داخلی در مسیر جهانی ‌شدن خواهیم بود. گروه خودروسازی سایپا در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال با هدایت و درایت و تلاش همه ارکان سازمان کوشیده تا از محدوده زیان خارج شده و مجددا در مسیر بهره‌‌وری و سوددهی قرار گیرد.

سایپا علاوه بر ساماندهی امور مالی و رشد ارزش سهام در بازار سرمایه که نقش تعیین‌کننده‌یی در استقلال مالی این مجموعه بزرگ داشته‌ است، در حوزه تنوع محصول، ارتقای کیفیت محصولات، افزایش تیراژ تولید، انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری مشترک در قالب جوینت‌ونچر و افزایش رضایت مشتریان در بخش خدمات فروش و پس از فروش نیز، در مسیر درست و روشنی قرار گرفته است. تلاش‌های منسجم و موثر در تمام سطوح، سایپای امروز را در مسیر بهره‌وری و سودآوری قرار داده است.

اینجانب ضمن گرامیداشت روز صنعت‌ و ‌معدن، تلاش‌های ارزشمند همه عوامل تاثیرگذار در صنعت کشورمان را ارج نهاده و اطمینان دارم که حرکت بالنده بخش صنعت و رشد امیدوارانه تولید ناخالص ملی طی سال گذشته، نویدبخش آینده‌یی درخشان برای ایران اسلامی است و از رهاورد این موفقیت‌ها، صنعت خودرو کشور نیز همگام با مجموعه دولت در مسیر شکوفایی سهیم است.

با آرزوی استقلال و خودکفایی ایران عزیز، امیدوارم که یکایک ما به‌عنوان سربازان سنگر تولید و اقتصاد به وظایف خطیر خود در این برهه حساس آگاه باشیم و به درستی ایفای نقش کنیم تا کشوری آباد و همواره سربلند داشته باشیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران